Etiketa: is_tag

Apeli i GJKKO rrëzon kërkesën e Belerit për t’u betuar si kryebashkiak i Himarës
Apeli i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri për leje të posaçme. Kjo leje lidhej pikërisht...
Çështja Beleri/ Qeveria do të miratojë një kryetar minoritar të përkohshëm
Te vetmen çështje që ka shkaktuar tensione diplomatike, kryeministri e preku vetëm në rrjetin X. Duke dhënë përshtypjen se kishte reflektuar pasi kishte lexuar me kujdesi vendimit të Gjykatës Spec...
‘Beleri’, SPAK: Në telefonin e Pandeli Kokaveshit u gjet një grup ku ju premtoheshin qytetarëve ‘letra greke’
Fredi Beleri, kryebashkiak i zgjedhur i Himarës, i arrestuar për blerje votash, nuk ka pranuar që të dorëzojë kodin e telefonit. Kjo është bërë e ditur nga prokuroria në seancën e sotme ku u paraq...
Shtyhet gjyqi për Fredi Belerin
Shtyhet gjyqi për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton se seanca e radhës do të mbahet më 14 dhjetor, në orën 14:00. Beleri u arrestu...
Pse emri i Belerit e kompromenton politikën e Greqisë për minoritetin
Nga Ardit Rada Si kryebashkiak i zgjedhur i Himarës dhe i bindur në pafajësinë e tij, Fredi Belerit do t’i kishte hije t’i drejtohej banorëve me një urim për 111-vjetorin e Pavarësisë. Mirëpo k...
Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Belerit, vetë i pandehuri heq dorë nga Dule si dëshmitar.
Fredi Beleri hoqi dorë nga pyetja si dëshmitar i kreut të PBDNJ, Vangjel Dule, në procesin ndaj tij në Gjykatën e Posaçme. Dule ishte kërkuar si dëshmitar vetëm nga mbrojtja dhe bashke me të u kër...
Seanca gjyqësore për Belerin, prokuroria kërkon të thirren 8 dëshmitarë në gjyqin e radhës
Përfundon seanca për Alfred Belerin. Gazetari Ermal Vija raporton se seanca e radhës do të mbahet me datë 7 Nëntor ndërsa Prokuroria kërkoi të thirren 8 dëshmitarë. Më herët, gjykata e Posaçme rrë...
Fredi Beleri mbetet në burg, gjashtë herë gjykata vendos ‘burgim’.
Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në qeli Fredi Belerin, i akuzuar për shit-blerje votash. Në këtë mënyrë, vendimi i sotëm i gjykatës rrëzon për herë të 6 kërkesën e Fredi Belerit për ndryshim...
Ministri grek viziton qelinë e Fredi Belerit dhe deklaron…
Pas vizitës së tij në Tiranë dhe takimit që ka bërë në burgun e Durrësit me Fredi Belerin, ministri grek i Mbrojtjes së Qytetarit, z. Yiannis Oikonomou ka theksuar edhe njëherë rëndësinë që ka për...
Ministri grek i Brendshëm viziton Fredi Belerin në burgun e Durrësit
Ministri i Brendshëm i Greqisë, Johanis Ikonomu është takuar mesditën e kësaj të premteje me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, por ende të pa betuar, Fredi Beleri. Ministri grek i cili vizi...