Etiketa: bilanci

Pse përsëritet Durrësi si vatër e virusit?
-Nga 15 rastet e reja, 13 në fasonerinë e këtij qyteti- Durrësi vijon të jetë vatra kryesore e virusit Covid-19. Nga 15 rastet e reja gjatë 24 orëve, pothuajse të gjithë janë në Durrës, kontakte të...
Shqipëria po e mposht koronavirusin, duken hapat e fundit. Vetëm 1 rast në ditë.
Gjatë 24 orëve të fundit ka rezultuar pozitiv vetëm një person, ndërsa 15 pacientë kanë fituar betejën me virusin e rëndë. Pas më shumë se dy muajsh, kurba e situatës së koronavirusit në Shqipë...
30 viktima në Shqipëri/ MSH: 52-vjeçari që humbi betejën me COVID-19, prej 8 ditësh në reanimacion i intubuar
Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga koronavirusi në vend, ku një person ka humbur jetën mëngjesin e sotëm. Viktima është një burrë 50-vjeç, nga Kruja. Ai ishte prej disa ditësh i intubuar, nd...
PIKU: Numri i të shëruarve kalon numrin e të infektuarve me koronavirus në Shqipëri
Bilanci i te prekurve shenon rritje, por lajme te mira vijne nga pavijonet ku trajtohen te semuret e shtruar me koronavirus. Ministria e Shendetesise ka bere me dije sot se gjatë 24 orëve të fu...
Shkon në 17 numri i viktimave në Shqipëri, COVID-19 i merr jetën një tjetër pacienti
Shkon në 17 numri i viktimave në Shqipëri si pasojë e koronavirusit. Në spitalin infektiv ka ndërruar jetë sot një pacient 75-vjeçar. Pacienti ka mbërritur në spital në gjendje të rëndë, tek...
CoVid-19/ Shkon në 16 numri i viktimave, 277 numri i të prekurve në vend
Shkon në 16 numri i viktimave nga covid-19 dhe 277 numri i të prekurve në vend. Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik informoi: Në vijim të komunikimit të përditshëm, Ju bëjmë me dije...
COVID-19/ Në 24 orë u shëruan 15, por janë shtuar 19 të infektuar në vend
Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet: Në vijim të komunikimit të përditshëm më Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe gjurmimin e ...
LAJM I HIDHUR: Dy pacientë të tjerë ndërrojnë jetë, shkon në 15 numri i të vdekurve në Shqipëri
  Ministria e Shëndetësisë njofton se dy pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë në spital, duke e çuar në 15 numrin e viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Pacienti 77-vjeçar I. B., nga Kav...
Sot Italia me flamuj në gjysmë shtizë, bilanci tragjik 11,591 viktima
Teksa Italia regjistron një bilanc tragjik me 11,591 viktima dhe 101,739 të prekur nga pandemia Covid-19, sot flamujt e vendit fqinj, në të gjitha zyrat publike do të ulen në gjysmë shtizë, si...
CoVid-19/ Vjen një lajm i mirë, deri tani 52 të shëruar; por në mëngjes është shtuar edhe një vitkimë.
Teksa numri i viktimave në vend nga koronavirusi u rrit në 13, ministria e Shëndetësisë dha edhe një lajm të mirë: Gjatë 24 orëve të fundit kemi 8 pacientë të shëruar duke e çuar numrin e të sh...
Faqja 10 prej 13« E para...89101112...E fundit »