Etiketa: is_tag

“Po vlerësojmë shtimin e hetuesve të BKH-së”, Dumani zbardh rekomandimet e BE për SPAK
Në mbledhjen e Këshillit të Integrimit ka qenë i pranishëm edhe kreu i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Altin Dumani. Gjatë fjalës së tij, Dumani ka zbardhur re...
Zonë krimi/ Policia dhe agjentët e BKH zbarkojnë sërish në Kuvend
Komisariati nr.1 dhe agjentë të BKH, do të shkojnë sërish në Kuvend në lidhje me incidentet e dhunshme të shkaktuara nga deputetët e opozitës. Pritet që agjentët e krimit të kryejnë procedurat ...
Flakë dhe tym në Parlament: Agjentët e BKH shkojnë në vendngjarje për të mbledhur provat
Pas tensioneve në seancën plenare, agjentët e BKH kanë shkuar në Kuvend për të mbledhur provat e aksionit të Rithemelimit. Kjo është një procedurë, të cilën agjentët e bëjnë sa herë që në Kuven...
Prokurori i SPAK dhe oficerët e BKH shkojnë në Kuvend, nisin hetimet për kaosin dhe tymueset e grupit të Berishës
Pas Policisë, prokurori i SPAK dhe oficerët e BKH kanë mbërritur në Kuvend. Ata kanë nisur hetimet për kaosin dhe tymueset e grupit të Berishës gjatë seancës së sotme plenare.  Ata do të kqyrin ven...
SHBA thërret në Uashington 32 hetues të BKH dhe dy Prokurorë të Posaçëm. Priten rezultate të Drejtësisë.
Një grup prej 32 hetuesish të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH) dhe dy Prokurorë të Posaçëm kanë përfunduar një vizitë studimore në SHBA ku morën pjesë në disa takime më homologët e tyre amerikanë...
BKH kthehet te pasuria e Arben Ahmetaj. Nisin kontrollet në Gjirin e Lalëzit dhe në Tiranë!
Në kuadër të hetimit për ish-zv.kryeministrin Arben Ahmetajt, GJKKO ka firmosur disa urdhër-kontrolle. Burimet bëjnë me dije se BKH (Byroja Kombëtare e Hetimit) po ushtron kontrolle në banesën e A...
Kim: 2021 viti i kthesës, prokurorët e SPAK u bënë heronjtë e rinisë, tmerri i kriminelëve e shpresa e vendit! Soreca: Magjistratët ishin nën presion nga krimi e politika, tani frika ka kaluar tek ata
Në një ceremoni të posaçme u certifikuan sot 28 agjentë të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Në aktivitetin e shpërndarjes së certifikatave, ishin të pranishëm ambasadorja amerikane Yuri Kim, ambasador...
Certifikohen 28 hetuesit e BKH, drejtuesja Hajna: Hetimi do të jetë në nivele shumë të larta
Për drejtuesen e Byrosë Kombëtare të Hetimet, Aida Hajna, puna e hetuesve të rinj do të shtojë cilësinë e kryerjes së proceseve hetimore në nivelin më të lartë. Në fjalën e saj në ceremoninë e ...
Yuri Kim: ‘BKH në krah të FBI: Tmerr i kriminelëve që kishin menduar se nuk do të dënohen
  Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, gjatë fjalës së saj në takimin e sotëm ku do të shëprndahen çertefikatat e hetuesve të BKH-së dhe SPAK falenderoi hetuesit dhe prokurorët për punën e palodhu...
BKH nis sekuestrimin e dosjeve në Prokurorinë e Gjirokastrës
Hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë nisur punën me një operacion të parë të kryer në Prokurorinë e Gjirokastrës. Mësohet se me urdhër të prokurorëve specialë, hetuesit e BKH-së kanë zbarku...