Etiketa: bregu

Shengeni Ballkanik përkthehet në rritje ekonomike deri në 7% të GDP në vendet e rajonit. /Bregu
Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal mbështet nismat që kontribuojnë drejt një agjende për krijimin e një tregu të përbashkët për rajonin tonë. Kështu shprehet sekretarja e përgjithshme e këtij këshil...
Takimi Palmer-Bregu, çfarë u tha për Shqipërinë
Në vizitën e parë në rajon, i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Matthew Palmer ka takuar Sekretaren e Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregun, ish m...
Megjithatë, Topalli dhe Bregu nuk morën pjesë në protestë
Edhe pse disa kritikë dhe të tradhtuar  të Bashës, si Patozi , Bode, Halimi, Kadilli, Eleina Qirici, Bedri Hoxha, Mimoza Hajdarmataj, Asllan Dogjani,...  protestuan sot me demokratët, në sheshin p...
Po Majlindën do e heqin nga shtylla e turpit?
Nga Enkel Demi/ 27.al/ Edi Rama shpalli qeverinë e tij duke vazhduar traditën e kryeministrave shqiptarë të pas komunizmit. Guxoi pak dhe nuk e preu kordonin ombelikal, parti-shtet. Natyrish...
FOTO: Majlinda Bregu dhe Romana Vlahutin- së bashku në pushime
Majlinda Bregu, deputete e PD, ka zgjedhur të kalojë pushimet në shoqërinë i mikes së saj, Romana Vlahutin- përfaqësuese e Komisionit Europian në Tiranë. Mediat i kanë kapur në një pozitë buzë ...
U binda, më në fund, për politikanët koti.
Mandatit si deputete e Majlinda Bregut përfundon me 9 shtator. Por, në këtë datë përfundon edhe detyra e saj në krye të Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian. Nëpërmjet një postimi në Facebook...
Mbledhja e Kryesisë së PD. Majlinda Bregu thotë se përçarja në PD nisi 4 vjet më parë’.
Në mbledhjen e Kryesisë së PD që po zhvillohet  për procedurat e zgjedhjeve në PD, ka folur edhe anëtare e kryesisë dhe kundërshtare e Bashës, zonja Majlinda Bregu. Ajo ka thënë se "PD është e për...
Majlinda Bregu e PD: ‘Beteja sapo ka filluar…’ brenda PD
Demokratja Majlinda Bregu  tha se beteja sapo ka filluar duke shtuar se nuk i vjen mirë që largohet nga parlamenti. Demokratja ka kujtuar fjalët e Bashës rreth një vit më parë, ku në ditët e nxeht...
Patozi dhe Bregu kundër propozimit ‘për shkarkimin e Bashës’.
Dy deputetë të partisë Demokratike, edhe këta oponentë të kryetarit të PD Basha, kanë deklaruar se ‘nuk janë për dorëheqjen e kryetarit Basha’. Deputetët Majlinda Bregu dhe Astrit Patozi, bëjnë...
Një kapitull i mbyllur, dhe një i ri, por me PD
Nga: Majlinda Bregu/ Gjithsesi tashmë është mbyllur një tjetër kapitull i jetës sime politike në Partinë Demokratike, për të nisur, sigurisht, një kapitull i ri, pa pikë dyshimi në PD dhe  me P...
Faqja 1 prej 212