Etiketa: is_tag

Media në Botë: Italia sheh të rriten rastet e virusit 45%; 11 të vdekur
The Associated Press, AP, Breitbart   ROME (AP) - Italia raportoi një rritje prej 45% në ditë për personat e infektuar me koronavirus ndersa vendet e tjera në Evropë regjistruan rastet ...
Breitbart humb një pjesëtar të familjes. Aktori komedian Orson Bean, vjehrri i Andrew Breitbart vdes 91 vjeç, i goditur nga makina.
Ne humbëm  një anëtar të familjes Breitbart natën e kaluar, aktorin komedian legjendar Orson Bean — vjehërr i fundit i Andrew Breitbart. Në intervistën e tij të fujndit me aktorin, editori i  Brei...
Mitt Romney kapet me pseudonimin sekret ‘Pierre Delecto’ në Twitter
( Mitt Romney)/ Sipas Breitbart New/ Senatori Mitt Romney (R-UT) është kapur duke përdorur pseudonimin “Pierre Delecto” me qëllim që të mbrojë nderin e tij në Twitter. Gjithçka rreth kësa...
Presioni nga Shtetet e Bashkuara stabilizoi socialistët e Shqipërisë dhe aleatin kryeministër të Soros.
(FOTO: AP Photo/Amel Emric)/ Nga: ADAM SHAW*/ Kryeministri socialist shqiptar Edi Rama, një aleat i George Soros dhe një kritik i Presidentit Trump mori një nxitje të rëndësishme politike të...
‘Breitbart News’ publikon e-Book: ‘100 ditët e para të Trump’.
Breitbart News ka publikuar një e-Book të ri, '100 ditët e para të Trump'duke siguruar një përmbledhje gjithëpërfshirëse koncize për ngjarjet e çdo ditenë fillimet e presidencës së 45-të të Shtete...
Breitbart Vs. Soros: Investigimet e Agjencisë së Lajmeve shkaktuan probleme për operacionet evropiane të Bilionerit.
Investigimet e kryera nga Breitbart News ndaj rrjetit global që drejtin George Soros kanë kontribuar në atmosferën negative të miliarderit përballë Europës- raportoi Politico të martën. Sipas l...
Ish- editori Gorka i jep një “shuplakë” BBC-së pasi tha se Trump është “diktator”. VIDEO
  Dr. Sebastian Gorka, ish Editor i Breitbart News dhe aktualisht asistent  zëvendës në administratën e presidentit Trump, i dha një goditje të mirë BBC-ë që e aujti administratën e Trump ...
47 kompani amerikane bashkohen kundër Breitbart News- media afër Trump.
(FOTO: Logo që përdoret kundër Breitbart është identike me logon e përdorur nga Partia "Pantera e Zezë" në vitin 1959, dhe nga majtistët Marksistë)/ Një përdoruesi i Twitter-it që shkruan me ur...