Ne humbëm  një anëtar të familjes Breitbart natën e kaluar, aktorin komedian legjendar Orson Bean — vjehërr i fundit i Andrew Breitbart. Në intervistën e tij të fujndit me aktorin, editori i  Breitbart News, Alex Marloë tha se kompania e lajmeve që ndërtoi Andrew nuk do të ishte e mundur pa Orson Bean.

Breitbart.com shkruan se në orët dhe ditët që vijnë do të mbulojë me informacion homazhet që do të bëhen para trupit të aktorit legjendar.

Aktori mendjemprehtë Orson Bean, u godit dhe u vra nga një makinë në Los Angeles, thanë autoritetet. Ai ishte 91 vjeç. Kështu raporton Associated Press

Zyra e mjekësisë ligjore e shtetit të The Los Angeles konfirmoi vdekjen e Bean të Premten mbrëma, duke thënë se po hetohet si një ’fatalitet i shkaktuar në trafik’. Zyra e mjekut ligjor ka siguruar vendin ishte gjetur Bean, që ishte parë nga media lokale.

‘Një njeri po ecte në rrugë fqinjë me Venice kur një makinë e goditi dhe ai ra’, ka raportuar Kapiteneria e Departamentit të Policisë në Los Angeles.

VERITAS.COM.AL/