Etiketa: covid-19

Ministria e Shëndetësisë: Bilanci në vend, 146 të prekur nga COVID-19, 23 raste të reja në 24 orë
Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja...
Qeveria shqiptare shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore
Pak orë më parë është publikuar në fletoren zyrtare shpallje e gjendjes së fatkeqësisë natyrore. Çfarë do të thotë kjo? Ligji “Për Mbrojtjen Civile” përcakton se” Fatkeqësi natyrore konsider...
Prifti italian vdes nga Coronavirusi pasi i dha ventilatorin një pacienti tjetër
Nga: THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. ROME - Një prift 72-vjeçar në Itali ka vdekur nga koronavirusi pasi ja dha respiratorin e tij një pacienti më të ri, të cilin nuk e njihte. Famullia bleu një r...
Ri-ngrihen shifrat tronditëse nga Italia: 743 viktima në 24 orët e fundit
Italia regjistroi 24 orët e fundit 743 njerëz që humbën jetën pas infektimit nga koronavirusi. Ndërsa janë regjistruar edhe 5249 të infektuar të tjerë. Të dhënat i publikoi Ministria italiane e...
Itali/ Infermjerja vret veten, mendoi se kishte infektuar të tjerë
Ishte pozitive me Covid-19, por stresi, lodhja e ndoshta shqetësimi se mund të kishte infektuar persona të tjerë kanë çuar në aktin ekstem një infermiere 34 vjeçare të spitalit San Gerardo në Mo...
Koronavirusi mbyll UK/ Johnson: ‘Në qoftë se nuk ndjekin rregullat, Policia do t’i marrë me forcë”.
Qeveria britanike ka urdhëruar qytetarët ë të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin vetëm një numër i kufizuar dhe në rrethana të limituara. Gjithashtu është ndaluar çdo grumbullim publik të më shumë s...
Turqit luftojnë koronavirusin me armën e fshehtë: kolonjë
Nga: Fulya OZERKAN Stamboll (AFP) - Në Turqi, spërkatja e duarve me kolonjë ka qenë prej kohësh një ritual për një vizitë te berberi, një vakt në një restorant apo edhe një udhëtim me autobus....
Drejtori i Urgjencës Kombëtare preket nga CoVid 19; Manastirliu i uron shërim të shpejtë
Ministrja e Shendetesise ka konfirmuar kete mesdite se Drejtori i Urgjences Kombetare, Skender Brataj eshte prekur nga koronavirusi. Me nje shenim ne faqen e saj ne Facebook, Manastirliu shkrua...
Iluzioni: As alkoholi as drogat nuk të mbrojnë kundër Covid-19, përkundrazi.
Situata ku ndodhemi është e vështirë për të gjithë ne. Por më e vështirë është për personat e varur nga alkooli apo droga. Duke menduar se i arratisen realitetit, ata e kanë shtuar konsum...
Cili është burri që u kthye në viktimë e pestë nga koronavirusi në Shqipëri?
Shqipëria shënon viktimën e 5 të koronavirusit COVID-19. Burimet bëjnë me dije se ka burri që ka ndërruar jetë sot në mëngjes në spitalin infektiv, është Ndue Marinaj. Marinaj, 48 vjeç, nga ...
Faqja 10 prej 19« E para...89101112...E fundit »