Etiketa: covid-19

Rama: Administrata që punon në kompjuter mbyll dyert, shërbimet merren online
Nga nesër të gjithë punonjësit e administratës që punojnë në kompjuter dhe që shërbimet që ofrojnë mund të merren edhe online, do të punojnë nga shtëpia. Ky është urdhri i dalë nga mbledhja e q...
Basha bën opozitë edhe me maskat: ‘Pse keni mbi 1 milionë maska të skaduara, zoti Rama?’
Menjëherë pas deklaratës së kryeministrit të vendit, i cili u shpreh se opozita po krijon panik dhe po dezinformon qytetarët, një reagim vjen nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, i cili vazhdon ti mësh...
SHBA mbështet qeverinë dhe iu drejtohet politikanëve shqiptarë: As mortja nuk iu bën bashkë?!
Hapësirat për të ‘fituar vota’ dhe ligësia e disa opozitarëve në këtë moment të luftës kundër sëmundjes vdekjeprurëse COVID-19, ka rënë në sy të diplomacisë së aleatëve. Ambasada Amerikanë në T...
Sëmundja e shkaktuar nga coronavirusi emërtohet ‘Covid- 19’
“Covid-19”, ky është emri zyrtar i sëmundjes së shkaktuar nga coronavirusi, një emër ky i bërë me dijeni nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Fjala coronavirus i referohet grupit të viruseve...
Faqja 19 prej 19« E para...10...1516171819