Etiketa: covid-19

Donald Trump dhe Zonja e Parë rezultojnë pozitivë me Covid: Do ta kalojmë këtë së bashku!
Presidenti amerikan, Donald Trump ka rezultuar pozitiv me COVID-19 së bashku me bashkëshorten e tij. Një muaj para zgjedhjeve presidenciale Trump duhet të karantinohet dhe të luftojë me COVID-1...
Trajtimi me steroid me dozë të ulët u përshëndet si përparim i madh në luftimin e koronavirusit
PENNY STARR Trajtimi me steroidin Daxamethasone me dozë të ulët mund të jetë një përparim i madh në betejën kundër koronavirusit, sipas ekspertëve të shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar. Ata tho...
Shahini: Mbyllen shkollat për këtë vit, do të hapen vetëm për maturantët.
TIRANË – Viti akademik 2019-2020 do të mbyllet, pa mundur që nxënësit dhe studentët të rikthehen në ambientet e shkollave për shkak të koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Arsim...
Tom Hanks detajon betejën e tij dhe bashkëshortes Rita Wilson me koronavirusin
Bryan Alexander, USA TODAY 'Saturday Night Live' makes history with remote show amid coronavirus outbreak Unfortunately, this video is not available in your region. SS-100-202 Tom Hank...
Donald Trump zotohet se do të hetojë laboratorin në Wuhan për origjinën e koronavirusit.
Presidenti Donald Trump tha të Premten në Shtëpinë e Bardhë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të hetojnë origjinën e koronavirusit. Raportimet e fundit kanë vënë në dyshim se virusi mund t...
Donald Trump: Po e rihapim Amerikën ‘çdo hap me kujdes dhe në kohë’. Ja tre fazat.
Presidenti Donald Trump ditën e Enjte njoftoi një direktivë të re për rihapjen e Amerikës pas pikut të krizës së koronavirusit. “Ne nuk do ta hapim vendin të gjithin menjëherë, por një hap me k...
Covid-19/ Shkodra i jep numrit të viktimave edhe një të fundit, ndërroi jetë në mëngjes.
Një tjetër viktimë nga Covid-19 është shënuar në Shkodër. Shtetasi me inicialet M.S, i cili ishte i shtruar në repartin e reaminacionit në Spitalin e Shkodrës ka ndërruar jetë mëngjesin e sot...
Një vdekje në minutë në SHBA dhe Trump kundër të gjithëve
Koment/ Vendi arrin 22,000 të vdekur ndërsa Trump bën thirrje për dorëheqjen e Anthony Faucit, një imunolog konsulent qeveritar i cili kritikon faktin që Shtetet e Bashkuara nuk i mbyllën kufij...
Koronavirusi: Numri i vdekjeve në SHBA kalon 2,000 në një ditë
SHBA është bërë vendi i parë në botë që regjistroi më shumë se 2,000 vdekje koronavirus në një ditë të vetme. Shifrat nga Universiteti Johns Hopkins tregojnë se 2,108 njerëz vdiqën gjatë 24 orë...
Britania mbërthehet me më shumë vdekje nga virusi; Johnson raportohet i qëndrueshëm
AP Britanikët po mbërthehet për më shumë javë në mbyllje ndërsa Kryeministri Boris Johnson kalon një ditë të katërt në kujdesin intensiv në një spital në Londër për trajtimin e infeksionit të t...
Faqja 1 prej 1912345...10...E fundit »