Etiketa: is_tag

VIDEO/ Shahini publikon protokollet e shëndetësisë në shkolla
Ministrja e Arsimit, Sportin dhe Rinisë Besa Shahini ka shpërndarë nëpërmjet një videoje në profilin e saj zyrtar në Facebook rregullat dhe protokollet që do të zbatohen në të gjitha shkollat ...
Pacienti me covid hidhet nga kati i 4 i spitalit (rasti i dytë brenda dy javësh)
Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në spitalin Covid 2, Sanatorium. Mësohet se një pacient, 65-vjeçar me inicialet H.M, me covid është hedhur nga kati i 4 i spitalit të Sanatoriumit duke i dhënë...
Ish presidenti i Indisë vdes pas diagnozës së Covid
Ish presidenti i Indisë, Pranab Mukherjee ka vdekur 21 ditë pasi u konfirmua që ai kishte rezultuar pozitiv për koronavirusin e ri. 84-vjeçari ishte në spital për të hequr një mpiksje në tru ku...
Periudha e pandemisë/ Ja kush mund të fluturojë drejt Italisë…
Përmes një njoftimi zyrtar, “Air Albania” bën me dijeni se sa u takon fluturimeve nga Shqipëria drejt Italisë, deri në një njoftim të dytë mund të udhëtojnë vetëm një kategori e caktuar. Bëhe...
COVID19/ Sot kanë ndërruar jetë 5 pacientë, 101 të tjerë u konfirmuan pozitiv
101 raste pozitivë janë konfirmuar me covid-19 në 24 orët e fundit në vend. Ndërsa fatkeqësisht kanë humbur jetën edhe 5 qytetarë. Ministria e Shëndetësisë benë me dije se për të 4 ditë radha...
COVID19/ Vdes edhe vëllai i Ylli Ndroqit (Xhemail Pasmaçiu), i treti në familje.
Lajmin e ka bërë të ditur Elio Laze, nje gazetar i Ora News dhe me sa duket shume i afert me ish- zotin e kompanise Ylldon. Ai kishte njoftuar edhe vdekjen e djalit te xhaxhait te zotit Ndroqi (Pa...
SHBA i dhuron Shqipërisë të tjera komplete testimi për COVID-19, Yuri Kim: Aleatët gjithmonë ndihmojnë njëri-tjetrin
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhuruar komplete të tjera testimi në Institutin e Shëndetit Publik. Kjo e çon në 32 160 numrin e testeve të dhuruara.  Vetë ambasadorja Yuri Kim në një po...
BE i akordon Shqipërisë 180 mln euro ndihmë financiare për përballimin e pasojave ekonomike nga COVID
Bashkimi Europian i ka akorduar Shqipërisë 180 milionë euro ndihmë financiare për përballimin e pasojave ekonomike shkaktuar nga COVID-19. Me një status në Twitter, ambasadori i BE, Luigi Sorec...
Pandemi…, dasma, dasma, dhe gjoba!
Sa shume njerez martohen ne vendin tone!  Kete pyetje si cudi e bejme shume shpesh, madje sa here shikojme turma te veshura luks dhe makina te veshura me simbole dasmash. Por martohen po ka...