Etiketa: covid

COVID19/ Aktori Guljelm Radoja nuk ka gjendje të mirë, nis intubimin në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’
Aktori Guljelm Radoja pas një muaj i shtruar në spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19, dërgohet në intubim te “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Pas Covid 19 gjendja shëndetësore e artistit është rën...
Shqipëria arrin 500 mijë vaksinime antiCOVID, 29 ditë para afatit! Rama: U kry, vazhdojmë pa u ndalur drejt objektivit 1 milion
Shqipëria arrin objektivin e 500.000 vaksinimeve anti COVID, 29 ditë para afatit. Objektivi i vendosur nga qeveria dhe ministria e Shëndetësisë ka qenë që kjo shifër të arrihet në fund të muajit m...
COVID19/ Komiteti i Ekspertëve vendos rregullat për votimin me 25 prill
Komiteti i Ekspertëve ka publikuar protokollin për zgjedhjet e 25 prillit në mënyrë që të gjithë qytetarët të mbrohen nga Covid-19.  Në çdo hyrje të qendrave të votimit duhet të ketë dezinfekta...
Greqia hap kufijtë, edhe për Shqipërinë, në 14 Maj/ Ministri i Turizmit
Ministri grek i Turizmit, Haris Theocharis ka thënë se në datën 14 maj Greqia do të hapë të gjithë kufijtë tokësorë e më pas për t’i hapur rrugën ardhjes së turistëve. Në këtë pikë parashikoh...
Covid në 24 orët e fundit: 234 infektime të reja, 5 viktima, 634 të shëruar
    Pesë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 2,862 testime të kryera, janë konfirmuar 234 raste të re...
Shpërndahen vaksinat e reja/ Në disa qytete pati mungesa. Shkak bllokimi i Rinasit për 48 orë
Në disa qytete të vendit si Fieri, Lushnja, Lezha e të tjerë është ndërprerë për disa orë procesi i vaksinimit për shkak se nuk dispononin më vaksina. Në institutin e shëndetit publik, eksper...
Brataj: Partitë politike po çojnë virusin edhe në zona të painfektuara më parë! Deri tani është vaksinuar 8.2% e popullsisë
Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj tha se ndonëse të gjithë indikatorët e pandemisë janë në ulje, sërish pritet një rritje e infeksioneve në fillim të muajit maj. Në një intervistë për gaz...
Analisti në Kosovë: Shqipëria shtet serioz, ka depërtuar në tregun e egër global për vaksinat
Aksesi i disa shteteve për vaksinave kundër koronavirusit ka shkaktuar debat të madh, në botë por edhe në rajon.  Shumë shtete të konsideruara me ekonomi të dobët kanë siguruar pak ose aspak vaks...
Më Në Fund/ Rama jep lajmin e madh për shqiptarët, në Maj nis jeta normale. Heqim…
Qeveria Rama ka njoftuar se në fund të muajit maj, Shqipëria do të hapet plotësisht duke hequr të gjitha kufijzimet. Falë punës së kryeministrit Rama, Shqipëria po shkon drejt fitores së madhe dhe ...
Covid19/ Rama thirrje opozitës: Popujt seriozë në fatkeqësi bëhen bashkë
Kryeministri Edi Rama, në një komunikim me qytetarët në Bilisht të Korçës, i bëri apel opozitës, por jo vetëm, që të ruajnë distancimin social dhe të mos e përshkallëzojnë më tepër situatën e pand...
Faqja 1 prej 2712345...1020...E fundit »