Etiketa: is_tag

Delingpole: Bojo ka dalë negativ për Coronavirus. Pse ai vetizolohet?
Nga: JAMES DELINGPOLE   Kryeministri Boris Johnson ka deklaruar se ai do të qëndrojë në izolim katërmbëdhjetë ditë pavarësisht se ka rezultuar negativ për Coronavirus. Ai pretendon s...
Delingpole: Vitet që nga 2010 ishte koha e perëndimit të elitave.
Nga: JAMES DELINGPOLE Kjo ishte dekada e perëndimit të Elitave. Nga Brexit në zgjedhjet presidenciale të SH.B.A.-së, nga Bolsonaro në Brazil deri në revolucionet popullore që përfshinë Evropën,...
Delingpole: Në ç’mënyrë Presidenti Trump mund të ç’gjelbërojë Princin e Uellsit
Nga: JAMES DELINGPOLE   I dashur President Trump, Ne po presim me padurim vizitën tuaj shtetërore në Britaninë e Madhe javën e ardhshme: do të bezdisë të gjithë personat e duhur dhe ...
Delingpole: Brexit tani është varur në një fije.
( Foto nga: AFP/EMMANUEL DUNAND)/ Kryeministrja Theresa May i ka mbijetuar(ngushtë)votës  së mosbesimit dhe ka mbajtur një tjetër nga fjalimet e saj optimiste rreth asaj se si njerëzit votuan p...
Delingpole: Një tjetër komplot kamikaz nga deputetët për të shkatërruar Brexit me mbylljen në ‘stilin-Trump’
  "Një grup i përbërë nga deputetë të nivelit te lartë" po komplotojnë për të sabotuar Brexit duke 'bere te uritur për para qeverinë britanike dhe duke krijuar një mbyllje në stilin e Dona...