Etiketa: is_tag

COVID-19/ 4 deputetë mjekë të PS i përgjigjen thirrjes pë të shërbyer të sëmurët.
4 deputet të Partisë Socialistë kanë aplikuar për të shërbyer si mjekë në këtë periudhë të vështirë që po kalon Shqipëri në luftën kundër përhapjes së koronavirusit.  Mësohet se deputetet jan...
Gjashtë ish- deputetë të PD ndodhen nën hetim
Gjashtë ish-deputetë të Partisë Demokratike janë marrë nën hetim nga Prokurroia e Tiranës për dhunën e ushtruar ndaj policisë në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, pas protestës së 16 ...
Nesër në Parlament bëjnë betimin deputetët e rinj të opozitës.
Mësohet se në seancën e nesërme plenare të Kuvendit që do të mblidhet në ora 10.00, do të betohen deputetët e rinj të opozitës që mbushin vakumin e deputetëve pas dorëheqjes së tyre nga misioni i ...
TANI NË PD DO TË KEMI NJË INTELEKTUAL NDËRKOMBËTAR
Nga: Namik Lapardhaja/ Fakulteti Filologji Që nesër, PD, në vend të juristit Eduart Halimi, që dorëzoi mandatin e deputetit, do të përfaqësohet nga Asrit Veliaj- ish shofer taksist. Një nga mil...
Në Kosovë burgosen deputetë; në Tiranë mbrohen deputetët e inkriminuar- brenda të njëjtës ditë
Sot, e mërkurë, ndërsa në Tiranë deputetët e hetuar për krime Rakipi i PDIU dhe Rahovica i LSI, janëe mbrojtur nga KQZ për të mos u hequr mandatin, e kundërta ka ndodhur në Kosovë... Në Kosovë ...
I shikoni sa të fortë duken deputetët!? Por në fakt janë bërë duke vjedhur rraqe.
Shënim: Veritas/ Të dy deputetët e Kuvendit, për të cilët Prokuroria e Përgjithshme kërkon heqjen e mandateve, kur i shikon në fort të kallin frikë: Koka të mëdha, të rruara si mafiozët e ditës, të...
Cila është deputetja më e re që vjen në Kuvend?
(FOTO: Elena Xhina, deputete e mundshme)/ Pas dorëheqjes së deputetit të PDIU, Bujar Muça pritet që vendin e tij ta zërë zonja Elena Xhina. Zonja Xhina është aktualisht nënkryetare e Këshill...
7 deputetë i kërkojnë Presidentit Meta të hapë ‘letrat’ e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të 11 Nëntorit. Ja pse….
Në 11 Nëntor të vit 2016 është zhvilluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare ku është diskutuar mbi gjendjen e kanabisit në vend; kultivimi dhe trafikimi. Dokumentet e mbledhjes nuk u bënë ...
Deputetët e Kosovës, koflikt fizik në një studio televizive. VIDEO
Ka degjeneruar në konflikt me grushte, një emision në “Info Magazinë” më Kosovë, ku të ftuar ishin deputeti i NISMA-s Milaim Zeka, dhe deputeti i ri i Vetëvendosjes Frashër Krasniqi, raporton 'Exp...
Në Shkodër nuk ka më surprizë: PD merr 5 mandate, Tom Doshi del forcë e tretë.
Ka përfunduar procesi i numërimit në KZAZ numër 2 e instaluar në Pallatin e Sportit "Qazim Dervishi" të Shkodrës. Kjo ishte edhe KZAZ e fundit që kishte mbetur pa u numëruar në Qarkun e Shkodrës....