Etiketa: deti

Çështja ‘Deti’, Meta: ‘S’pranoj cënimin e interesave kombëtare! Rama s’ka marrë autorizim nga unë për bisedimet me Greqinë
  Presidenti Ilir Meta, ka pritur në një takim aktivistë të shoqërisë civile dhe anëtarë të botës akademike, të angazhuar pranë Akademisë “Rrënjët tona”, lidhur me çështjen e negociatave m...
Sonte në mesnatë egërsohet moti, larg nga deti- sidomos./ Njoftimi i rëndësishëm.
Reshjet e shiut, të shoqëruara me erëra të forta pritet të nisin sërish në vendin tonë gjatë mesnatës së sotme dhe do të zgjasin deri më 23 Janar. Drejtoria e Përgjithshme Detare i bën thirrj...
Kryemnistri Rama: ‘Çështjen e detit e kemi hapur ne. Grekët e kishin mbyllur me Saliun, Lulin dhe Ilirin’.
Kryeministri Edi Rama ka folur edhe në lidhje me çështjen e detit me Greqinë. Kryeministri Rama është shprehur se çështjen e detit e ka hapur Shqipëria dhe jo Greqia sepse Greqia e kishte...
Nata ishte me stuhi detare.Tragetet Durrës-Bari dhe anasjelltas nisin lundrimin me vonesë.
Si në anen e vendit tone ashtu edhe ne anen e Italise,  brigjet e detit Adriatik janë përfshirë nga erëra të forta natën e kaluar. Kjo ka shkaktuar vonesa në nisjen e trageteve nga porti i Durrë...
Meta kërkoi ‘pa m’trego ça fole me Mitsotakis’/ Përgjigjet Rama: ‘Ky nuk është President, ky është peshkatar’.
Kryeministri  Edi Rama, i pyetur nga TCH në lidhje me deklaratën e Ilir Metës, i cili tha se kryeministri duhet të bëjë transparencë për çështjen e detit, tha se një gjë të tillë e bën një peshkat...
Polemikat mbi detin/ Rama : ‘Presidenti e di se s’ka marrëveshje me Greqinë pa miratimin e Presidentit! S’e di pse flet kot’
Kryeministri Edi Rama ka komentuar nga Vlora çështjen e kufirit detar me Greqinë, teksa kjo e fundit ka deklaruar se do të kërkojë zgjerimin me 12 milje në ujërat shqiptare. Gjatë një prononcim...
Deti lan luftërat
Frrok Çupi Të paktën të kishin mësuar nga Santiago, plaku i përbotshëm i detit, që edhe pse në fantazi të Hemingueit nuk ia doli të sfidojë detin në luftën e tij 84 ditore në fund të jetës. Të gji...
Çështja e detit, Meta i dërgon letër Ramës: Më trego çfarë ke folur me Mitsotakis?
Presidenti Meta i ka dërguar një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama të cilën Top News e disponon, ku kërkon informacion për çështjen e detit. Kujtojmë se që nga deklarata e kryeministri...
Presidenti Meta do të ruajë Kushtetutën dhe ‘Kushtetuesen’ perballë detit. Dmth., nuk ka marrëveshje.
Presidenti Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili deklaroi se për negociatat me Greqinë do të respektojë me përpikmëri vendimin e Gjykatës Kushtetuese. “Pre...
ILIR META KA NË DORË PAQEN DHE LUFTËN
 Frrok Çupi/ Kjo që bëri sot me detin presidenti i Republikës, duket qartë se lidhi fijen ballkanike që po nxitonte drejt luftës. Kishte ardhur puna në zgrip: Luftë a Paqe?! Dilema ekzistenciale më e...
Faqja 1 prej 212