Etiketa: is_tag

Protesta para bashkisë Tiranë, reagon delegacioni i BE: Dënojmë dhunën!
Lidhur me protestën e mbajtur para ambienteve të Bashkisë së Tiranës ka reaguar edhe delegacioni i BE. Në reagimin në platformën X, delegacioni i BE shprehet se dënon dhunën, gjithashtu nënvizo...
Ambasada amerikane: Dënojmë aktet e dhunës gjatë protestës pranë Bashkisë së Tiranës
TIRANË- Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka dënuar aktet e dhunshme të kryera nga eksponentë të opozitës gjatë protestës së kësaj të premteje, e cila u zhvillua para Bashkisë...
Kaosi në seancë/ Përjashtohen 3 deputetë autorë të dhunës, njëri 30 ditë jashtë parlamentit.
Sekretariati i Etikës shqyrtoi kërkesën e Grupit Parlamentar të PS në lidhje me kaosin e krijuar në Kuvend nga deputetët e opozitës. Sekretariati i Etikës vendosi përjashtimin e deputetëve Flam...
Kuvend/ ‘Rithemelimi” dhunë ndaj Gardës së Republikës, Kuvendi miraton ligjet dhe ‘rrëzon’ Bashën
Ka nisur me tensione seanca plenare e ditës e sotme, ashtu si seancat e tjera që janë zhvilluar muajt e fundit. Deputetët e Sali Berishës kanë mundur të futen në sallë dhe po shkaktojnë zhurmë ...
Dhuna ndaj Flutura Açkës, përjashtohen 10 ditë deputetët Bardhi dhe Noka.
Pas sulmit mbi Flutura Açkën në Komisionin e Medias, deputetët Gazment Bardhi dhe Flamur Noka janë përjashtuar me 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet hetimore. Por, duket se vendimi i Se...
Dhuna e Foltores në sallën e Kuvendit/ PS kërkon masë disiplinore për Berishën dhe 5 deputetë që e mbështesin
Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste ka kërkuar masë disipinore për Sali Berishën dhe 5 deputetë që e mbështesin, pas tensionit dhe kaosit në Kuvend, në seancën plenare që u mbajt të hënën. ...
Mbi 34 mijë gra në Shqipëri janë me urdhër mbrojtjeje nga dhuna.
25 nëntori shënon Ditën Ndërkombëtare kundër Dhunës ndaj Gruas. Ky fenomen mbetet një nga shkeljet më të përhapura të të drejtave të njeriut në botë, por edhe në Shqipëri ku raportohen çdo javë...
Dhuna në Kuvendin e Kosovës, reagon kryeministri Rama
Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar pas përplasjeve fizike që ndodhën këtë të enjte në Kuvendin e Kosovës. Në një postim në Twitter Rama shkruan: “Të mos jesh dakord me kryeministrin është demo...
PDK dënon sulmin në Kuvend: Bislimi i pari e goditi me mjete të forta Lushtakun
Partia Demokratike të Kosovës ka dënuar sulmin zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës, Besnik Bislimin, ndaj deputetëve të kësaj partie. Pasi deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganime...
Ish-kryeministri thirret për të dëshmuar por nuk pranon, zëdhënësi i tij: Nuk e denjon këtë polici politike
Sot ish kryeministri, Sali Berisha është thirrur që të dëshmojë në polici për sulmin e djeshëm ndaj tij. Sipas zëdhënësit të tij, Alfred Lela dhuna u pa live dhe Berisha reagoi me deklaratat për s...