Etiketa: is_tag

Juglindja e vendit që sot është vënë nën regjimin e një dimri të fortë
Juglindja është përfshirë nga dëbora e shoqëruar edhe me erë të fortë çka krijon vështirësi në lëvizjen e mjeteve. Për momentin problematike situata paraqitet në aksin Pogradec-...
Malësitë e Shqipërisë u zgjuan me dëborë, trashësia arrin deri në 40 cm
Gjatë natës dhe orët e para të mëngjesit reshjet e dëborës kanë “pushtuar” qytetin e Peshkopisë, ndërkohë që ato kanë dominuar pothuajse në të gjithë qarkun e Dibrës, ku trashësia ka arritur der...
Bora mbulon veriun e jugun e vendit/ Në Dibër trashësia deri në 60 cm! Në Jug janë pastruar akset
Sot në mëngjes, disa zona të vendit në jug e veri janë zgjuar nën pushtetin e borës. Bora ka mbuluar qarkun e Dibrës dhe trashësia ka arritur nga 30-50 cm e në disa vende në 60 cm. Vijon...
Rikthehet bora, Në Korçë dhe Dibër, trashësia në zonat malore arrin deri në 20 cm!
Rikthehen reshjet e borës në qarkun Dibër. Në rrugën nacionale Peshkopi-Tiranë, qarkullimi është i kalueshëm, ndërkohë që vende-vende është i detyrueshëm përdorimi i zinxhirëve. Trashësia e bor...
Era e fortë ka marrë peng Tiranën, bien pemë dhe mbyllen qytetarët para se të bjerë mbrëmja
Një pemë ka rënë në rrugën krah Pallatit të Kongreseve në Tiranë dhe ka bllokuar qarkullimin. Të tjera objekte ndodhen nën pushtetin e erës. Madje, si pasojë e erës së fortë është rrëzuar edhe ...
Është ditë e ftohtë, por temperatura po bie më tej. Kujdes nga acari
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku d...
Po afrohet një pushtim i të ftohtit Arktik, ndërsa dhjetëra milionë njerëz ndodhen në rrugën e tij.
(Bora po akumolohet në Taylor, Michigan qw nga e Hwna nw mwngjes, teksa një front arktik po sjell situatë dimërore në  Midwest. (Lauren Smith) Një lëvizje shumë e shpejtë e sistemit të stuhive ...
BUKURIA E DITËS: DURRËSI ZGJOHET ME BORË
Sot qyteti më i madh bregdetar i vendit, Durrës, është zgjuar i zbardhur nga bora. Kamerat amatore dhe kamerat e televizioneve lokale të qytetit kanë vrapuar menjëherë për të fiksuar sa më parë pa...
Ndodhemi në ‘syrin’ e ciklonit të të ftohtit, nesër më ftohtë se sot
Edhe përgjatë dy ditëve të ardhshme do të kemi rënie të ndjeshme temperaturash, dita e hënë (nesër)  pritet të jetë dita më e ftohtë. Në kryeqytet temperaturat  do të arrijnë në -3 gradë, ndërs...
Tre të vdekur gjatë të ftohtit të papritur në Greqi.
    Athina (AFP) - Tre vetë kanë vdekur në Greqi pasi moti me stuhi dhe temperaturat ngritëse mbërthyen shumicën e vendit, thanë zyrtarët të dielën. Trupat e dy burrave të moshu...