Etiketa: is_tag

Shkrihet PD e Korçës, pas Andreas Manos dorëhiqen dhe 51 përfaqësues të tjerë
PD 'shkërmoqet' edhe në strukturat bazë në Korçë! Pas largimit të ish kreut të PD dega Korçë, Andrea Mano dhe 14 anëtarë të Kryesisë së kësaj dege, sot kanë dhënë dorëheqjen edhe 51 drejtues të st...
Demokratët i kërkojnë dorëheqjen, Basha u përgjigjet për herë të parë përmes Report Tv: Beteja do të vazhdojë deri në fitore
Që prej nisjes së “luftës brenda PD-së”, Lulzim Basha iu është përgjigjur për herë të parë, shkurt dhe qartë të gjithë kritikëve dhe kërkesës së tyre për dorëheqje. “Beteja do të vazhdojë deri në fi...
Shinzo Abe, kryeministër i Japonisë, jep dorëheqjen për arsye shëndetësore
Kryeministri japonez Shinzo Abe ka njoftuar dorëheqjen e tij për arsye shëndetësore. Ai tha se nuk donte që sëmundja e tij të pengonte vendimmarrjen dhe i kërkoi falje popullit japonez se nuk m...
Gjykatësi Gjin Gjoni jep dorëheqjen nga sistemi i Drejtësisë.
Gjyqtari Gjin Gjoni ka dhënë dorëheqjen si gjyqtar pranë  Gjykatës së Apelit të Tiranës. Doreheqjen e ka bere te njohur përmes një letre dorëzuar në Këshillin e Lartë Gjyqësor. Burime nga KLGJ ...
Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, jep dorëheqjen.
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është dorëhequr sot në mënyrë të papritur nga detyra e tij. Vendimin fillimisht ia komunikuar qeverisë e më pas ka folur për mediat. Në një mesazh të dor...
Nesër në ora 8: A do të japë dorëheqjen presidenti Meta?! Vetëm kjo ka mbetur.
Koment/ Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor dhënë sot, Presidenca- sipas njoftimit në media- bën lëvizjen e radhës. Cila është lëvizja? Pyetja bëhet pas presidenti hyri në “xhunglën’ e gafave lidhur...
Zimbabwe: Presidenti Mugabe jep dorëheqjen.
Presidenti i Zimbabwe, Robert Mugabe ka dhënë dorëheqjen, tha kryetari i Parlamentit, Jacob Mudenda. Një letër e dërguar nga zoti zoti Mugabe tha se se vendimi është marrë në mënyrë vullnetare ...
Mugabe po e zgjat dorëheqjen, partia e tij i bën thirrje: “O dorëheqje, o nën akuzë!”, afati deri në ora 12.00, sot. VIDEO
Presidenti i Zimbabwe, Robert Mugabe po përballet me një afat të fundit të kërkuar nga partia e tij, për të dëhënë dorëheqjen, pasi një fjalimi të tij ku deklaroi se refuzon të japë dorëheqjen. ...
Mijëra njerëz festojnë për fundin e epokës 37 vjeçare ‘Mugabe’. VIDEO
Skena ngazëllyese po shpalosen në rrugët e Harare- kryeqytet i Zimbabwe, teksa protestojnë duke kërkuar dorëheqjen e Presidentit Robert Mugabe, 37 vjet në pushtet. Protesta ka festuar edhe për rol...
Sekretari i Shtypit i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, jep dorëheqjen. VIDEO
(FOTO: Sean Spicer)/ Sekretari i Shtypit i Shtëpisë së bardhë, Sean Spicer ka dhënë dorëheqjen, për shkak se siç raportohet, në protestë kundër përzjerjeve në ekipin e komunikimit. Zoti Spic...