Etiketa: is_tag

Dua Lipa ka mbërritur në “Shtëpi” për pushime, poston fotot nga Ksamili
Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka mbërritur në Shqipëri. Këtë e bëri të ditur në Facebook të enjten, ku publikoi disa fotografi ku u shfaq tejet joshëse teksa shkruan se gjendet në ‘shtëp...
Dua Lipa do të jetë bashkëprezantuese e “Met Gala”
Dua Lipa, Penélope Cruz, Michaela Coel dhe Roger Federer, janë prezantuesit e Met Gala për vitin 2023. Ka qenë revista prestigjioze “Vogue” që ka zbuluar personazhet mikpritës të ...
Dua Lipa, artistja që po u jep famë shqiptarëve në mbarë botën: Daily Mail
Dua Lipa, këngëtarja shqiptare e njohur ndërkombëtarisht, e cila ka fituar zermat e shumë njerëzve në mbarë botën, na bënë të ndihemi krenar jo vetëm për talentin e arritjet e saj në fushën e muzi...
110 vjet pavarësi, festë, Dua Lipa në sheshin “Skënderbej”. Mijëra qytetarë sfidojnë temperaturat e ulëta
Festimet për 28 nëntorin kanë kulmuar me festivalin e këngëtares me famë botërore, Dua Lipa në Sheshin ‘Skëndërbej’. Koncerti ka nisur me Elvana Gjatën dhe këngën ‘Kuqezi’, teksa siç mund të shihe...
Dua Lipa merr shtetësinë shqiptare
Këngëtarja e famshme botërore ka marrë sot nënshtetësinë shqiptare nga presidenti i Republikës Bajram Begaj. Presidenti Begaj priti sot artisten e mirënjohur, e cila do të perfo...
Edhe 8 ditë, të 9- tën Dua Lipa në Tiranë për spektaklin “Future Nostalgia”.
Edhe 9 ditë dhe një prej divave më të mëdha të muzikës botërore Dua Lipa do të jetë në Tiranë. Më 28 nëntor, Dua Lipa do të mbajë një koncert që, padyshim do të ngrejë peshë fansat e saj të shumtë...
Dua Lipa ia merr valles me gotë rakie në kokë në plazhet në Jug të vendit
Me një gotë rakie në kokë dhe me shami në dorë, duke kërcyer valle popullore, Dua Lipa fotografohet teksa vazhdon  të pushojë në Shqipëri, dhe duket se po e shijon çdo ditë. Në një postim të fu...
“Nuk dua të largohem kurrë”/ Në cilin prej plazheve shqiptare po pushon Dua Lipa?
Dua Lipa vazhdon të shijojë pushimet verore në Shqipëri së bashku me familjen dhe të dashurin e saj, Anwar Hadid. Gjatë këtyre ditëve, autorja e shumë hiteve botërore, ka ndarë me miliona ndjek...
“Jam djali i shqiponjave”/ Partneri i Dua Lipës i mahnitur nga Skënderbeu, ja çfarë u tregon të huajve mbi heroin tonë kombëtar
Gjatë vizitës në Shqipëri, këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, shoqërohej nga babai dhe partneri i saj Anwar Hadid. Ky i fundit, duket se ka krijuar një lidhje me Shqipërinë, çka dë...
Më shumë foto nga darka private e Dua Lipës me familjen Rama dhe Veliaj në Pallatin e Brigadave
Një galeri fotosh në Instagramin e Dukagjin Lipës, babait të Duas shfaqet darka ku duken të pranishëm, kryeministri Rama me bashkëshorten e tij Linda, vajza Rea, ndërsa Veliaj me bashkëshorten Ajo...