Etiketa: is_tag

Ekstradimi i parë nga Dubai/ Mbërrin personi i akuzuar për mashtrimin e mijëra italianëve
Finalizohet ekstradimi i parë nga Dubai drejt Shqipërisë. Gazetari Ervin Leka raporton se Bruno Çobo, i cili akuzohet nga SPAK se në bashkëpunim me 16 persona të tjerë kanë mashtruar mijëra qyteta...
Ekstradimet nga Dubai/ Balla: Do të bëhet edhe ekstradim nga shtete që nuk kanë një marrëveshje.
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla deklaroi se Shqipëria po bashkëpunon me Emiratet e Bashkuara Arabe dhe vende të tjera me të cilat nuk ka marrëveshje ekstradimi. Në një deklaratë për mediat ...
Samiti i Klimës COP28 / Rama mbërrin në Dubai, pritet nga presidenti i EBA dhe Guterres
Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe ku po merr pjesë në Samitin Botëror të Veprimit të Klimës COP28. Kreu i qeverisë ka ndarë pamje teksa pritet në...
Zhbllokohet Rinasi, nisen pasagjerët e parë për në Dubai
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku në një deklaratë për media tha se ditën e sotme se do të nisin fluturimet esenciale në aeroportin e Rinasit.  Nga ana tjetër, qyetarët do...
Nisin fluturimet direkte me Dubain, pasagjerët e parë mbërrijnë në Rinas
Ditën e sotme kanë nisur fluturimet direkte nga Shqipëria në Dubai. Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klozi priti në aeroportin e Rinasit qytetarët e parë që mbërritën nga Dubai, të cilëv...
Dubai, ndërtesa më e lartë në botë vishet kuq e zi
Një tjetër urim i veçantë  ka ardhur për festën e 108-vjetorit të Pavarësisë për Shqipërinë ditën e sotme. Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa është veshur kuqezi për nder të Ditës së F...
Princesha Haya: Gruaja e princit të Dubait kërkon urdhër mbrojtjeje për martesën e saj me forcë
Gruaja e çuditshme e sunduesit të Dubai – një nga liderët e profilit të lartë në Lindjen e Mesme- ka kërkuar mbrojtje për martesën e saj me forcë në një gjykatë në Mbretërinë e Bashkuar. Gruaja...
Shiten një palë këpucë për 17 milionë dollarë në Dubai
Nje pale sandale grash me mbi 230 diamante u krijuan dhe realizuan në Itali, në bashkëpunim me Passion Jewellers dhe është pjesë e një koleksioni Nga: Manuel Glauco Matetich  Dubai është me ...