Etiketa: is_tag

Viti i Ri sipas Ylli Dylgjerit: ‘Jini esëll, miq!’
Nga: Ylli Dylgjeri/ Para 1 viti shkrojta: Lajmërim Duhet të jemi esëll! CC - Në vëmendje të të gjithë individëve që janë Objekt i Vettingut dhe SPAK-ut Këtë festë, nata e Vitit t...
Edhe Unë jam Shullazi!
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Pasi pashë sot në mëngjes studentët e gdhirë jashtë, të ftohur e të lagur, e më pas lexoj që Rektori, Dekani, marrin 11 rroga në muaj!!! Pas kësaj po thërras me gji...
Dylgjeri për protestën: Ca me çanta me ushqim të thatë i pashë në sabah…
Nga: Ylli Dylgjeri/ Çudi që s'po njofton kjo Ambasada e SHBA-se që Qytetaret amerikan të mos dalin sot nga shtëpitë e të bëjnë kujdes! Ose kanë dalë e janë bashkë me studentët? Këto Dëshmitar...
Dylgjeri për protestën: “Proletarë, bashkohuni…’
Nga: Ylli Dylgjeri/ Sapo njoftohemi në media se studentet e mbledhur në demonstratën pranë Ministrisë së Arsimit më në fund e ngritën traun për të hyrë të gjithë në territorin e tyre... Thir...
Ylli Dylgjeri i shkruan Taulantit, zv/ ministrit që dha dorëheqjen: ‘U nxitove!’
U nxitove Taulant! Doje dhe letër higjenike? Eshtë arsye për të lënë punën kjo Taulant? Për të lënë Ministrinë? Unë them jo! Të mblidhje bythën Taulant! Çfarë është ketu Danimarkë që d...
Humori i Dylgjerit me terrin informativ
Nga Ylli Dylgjeri/ Terr informativ? Na hoqën dhe Shqipërinë!!! Uaaaaauuu! E pa dëgjuar as në diktaturë! Shoku Enver vetëm dy stacione nuk na linte të shihnin aso kohe, Jugosllavinë dhe...
Shkëmbejmë: Batonin me Lepa Brenën
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Diplomaci, Në vëmendje të zotit Bushati: Në kuadrin e shkëmbimeve tona me Serbinë propozoj: Ne t’i japim gazetarin Baton Haxhiu, dhe Serbia të na japë këngëta...
Ç’punë bëni Ju, Alex?
Nga: Ylli Dylgjeri/ Po lexoj këtë status dhe nuk po kuptoj gjë. Një djalë me emrin Alex i drejtohet Kryeministrit me fjalët: "...diskutojmë mbi progresin e Shqipërisë drejt integrimit ev...
Na duhen edhe ca ‘Ylla’…
Nga: Ylli Dylgjeri/ Po i vij rrotull këtij Yll Manjanit për të formuar edhe ne këtu "Lëvizjen 5 Yje", por s’ po më dalin Yjet! Na duhen edhe 3... Veritas.com.al/...
Pse Holanda kundër!?
Nga: Ylli Dylgjeri/ Dje u dha lajmi: Hollanda kundër votës për integrimin tonë!!!! Turpi për hollandezët, e jo per Ne! Ne ua kemi bëre qokat: Të parin e qeverisë e kemi si Van Gogun Tuaj,...