Etiketa: is_tag

Vritet kandidati në zgjedhjet presidenciale të Ekuadorit Fernando Villavicencio. Bëri fushatë kundër korrupsionit dhe bandave.
Kandidati në zgjedhjet e ardhshme presidenciale të Ekuadorit, i cili bëri fushatë kundër korrupsionit dhe bandave, është qëlluar për vdekje në një tubim të fushatës. Fernando Villavicencio, një...
Misteri i krimit/ Vrasja e Jak Prengës në Shijak u urdhërua nga një burg në Ekuador.
Detaje të reja dalin në dritë nga pengmarrja dhe vrasja e Jan Prengës, trupi i të cilin rezulton ende i zhdukur. Në një raportim për ‘News24’ gazetarja Klodiana Lala deklaroi se urdhri për rrëmbim...
Një njeri ‘i afërt’ i Julian Assange, arrestohet në Ekuador.
( Ministre e Brendshme e Ekuadorit,  María Paula Romo tha se një person "i afërt me  Wikileaks" është arrestuar)/  Një njeri me lidhje të afërta me bashkëthemeluesin e Wikileaks, Julian Assange...
Ekuadori i jep shtetësinë Julian Assange të WikiLeaks, garantohet mbrojtha e Assange.
Zyrtarët në Ekuador i kanë garantuar shtetësinë themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange pas pesë vjetësh që jeton në ambasadën e Londrës në Ekuador. Ministre e Jashtme, Maria Fernanda Espinosa...
Ekuador i ka prerë aksesin në internet zotit Assange të WikiLeaks
  Ekuadori deklaron se këtë e bëri për shkak se “nuk do që të përzihet në zgjedhjet e Shteteve të Bashkuara”. Të shtunën në mbrëmje, Wikileaks deklaroi se Ekuadori i kishte prerë interneti...