Etiketa: elbasan

Gaz Bardhi konfliktohet me Policinë në Elbasan
Drejtuesi politik i PD, Gazmend Bardhi është konfliktuar me policinë në Elbasan, dy ditë pas ngjarjes së rëndë, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani. Një kontroll i makinave nga policia , u bë shk...
Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan! Arrestohen 10 anëtarë të grupit të armatosur të PD, akuza për vrasje dhe pengmarrje! Në makinën që kishin bllokuar asnjë provë për shitblerje votash
(Arjan Hoxha, shefi i sigurise i PD dhe drejtuesit e Policise se Shtetit) 24 orë pas vrasjes së Elbasan të Pjerin Xhuvanit, nga ish polici i RENEA-s Arbër Paplekaj, pjesë e strukturës së armato...
Policia nxjerr bllof Gazment Bardhin: Në makin ML të zezë, nuk janë gjetur “sende të kundërligjshme”; asnjë nga 10 ish-policët e PD nuk është nga Elbasani.
Policia e Shtetit nxjerr bllof Sekretarin e Përgjithshëm të PD Gazment Bardhi, i cili dje deklaroi se në makinën tip Mercedes Benz ML që u ndalua nga “struktura e mbrojtjes së votës në PD” kishte ...
Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Ndaj Arbër Paplekës rëndon një ferr me akuza: vrasje në rrethana cilësuese, etj. Priten arrestime
(Autori i dyshuarArbër Papleka) Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka dhënë detaje në lidhje me vazhdimin e ngjarjes së rëndë që ndodhi një ditë më parë në Elbasan. Ajo tha se ndaj të arre...
Vrasja politike në Elbasan/ Ardi Veliu jep detaje: Ja autorët, ja akuzat e rënda dhe ja skema e ngjarjes.
Drejtori i policisë Ardi Veliu ka dhënë detaje për ngjarjen që tronditi Elbasanin.  Më datë 21.04.2021, rreth orës 14:00, në lagjen “5 Maji”, Elbasan, gjatë një konflikti është vrarë me armë zj...
Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan/ Më shumë se 10 të shoqëruar në Polici.
Mbi 10 persona janë shoqëruar deri më tani, për t'u pyetur për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, dje në Elbasan nga Arbër Papleka, një ish-efektiv policie, tashmë i arrestuar. Ndërkohë në kërkim ë...
Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan: 27 të shoqëruar deri tani, furgonat e PD dhe “Toyota” pa targa do shërbejnë si prova materiale
Gazetarja e Top Channel,  Anila Hoxha në një lidhje ne edicionin informativ tha se deri më tani janë shoqëruar për tu marrë në pyetje 27 persona, ku 8 prej tyre janë mbështetës së PD-së.  Sip...
Vrasja në Elbasan, SHBA-BE: Meta, Rama dhe Basha të distancohen hapur nga dhuna dhe të shmanget gjuha e urrejtjes
Vrasja e Pjerin Xhuvanit në qytetin e Elbasanit dhe akuzat e politikë spër njëra-tjetrën, kanë sjellë edhe reagimin e ambasadave të SHBA-BE në vendin tonë. Reagimet e tyre kanë një emërues të përb...
Shoqëruesi i Gazment Bardhit vret eksponentin e PS në Elbasan, Pjerin Xhuvani! Doli nga frugoni i PD-së me automatik dhe e qëlloi! Dëshmia e autorit: U vetëmbrojta, po blinin vota
Një ngjarje e rëndë është regjistruar vetëm pak ditë para zgjedhjeve të 25 prillit. Pjerin Xhuvani ka mbetur i vrarë në Elbasan pasi është qëlluar me armë nga Arbër Paplekaj, shoqëruesi i kreut të...
Vritet Pjerin Xhuvani, ish-kryetari i LSI në Elbasan, kandidat për deputet në 2013
Pjerin Xhuvani i cili është vrarë ditën e sotme në Elbasan ka qenë i përfshirë në sherrin mes anëtarëve të PS dhe PD ditën e verës në Elbasan. Ka qenë sekretari i PD Gazmend Bardhi ai që e ka a...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »