Etiketa: is_tag

Nis zbatimi i marrëveshjes me Britaninë/ 200 të dënuar shqiptarë do të kthehen në atdhe
200 të burgosur shqiptarë në burgjet e Anglisë dhe Uellsit do të kthehen brenda dy vitesh për të vuajtur dënimin në burgjet shqiptare. Lajmi konfirmohet nga ministrja e Drejtësisë në kuadër të nis...
Remitancat, gjatë vitit 2022, emigrantët sollën në familje shifra rekord… Rreth 1 miliardë.
Emigrantët shqiptarë dërguan plot 834 milionë euro në shtëpitë e tyre gjatë vitit 2022, shifra më e lartë që prej vitit 2008, sipas të dhënave që raporton Banka e Shqipërisë. Remitancat nuk pr...
3 emigrantë kandidojnë në listat e PS, Rama ironi me opozitën, ‘duke filluar nga Luli që po tenton të kapë edhe një humbje’.
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës “Rruga drejt 25 prillit”, ka prezantuar 3 emigrantët e kthyer atdhe të cilët do të kandidojnë si deputetë në listat e PS për zgjedhjet parlamentare të 25 pr...
Zyrtari i Biden u thotë karvanëve të emigrantëve: ‘Tani nuk është koha’ për të ardhur në SHBA.
-'Situata në kufi nuk do të transformohet brenda natës,' thotë zyrtari Një karvan emigrantësh që lëviz nga Hondurasi drejt kufirit të SHBA i bëri thirrje administratës së Biden për të respektua...
Anijet Greke janë nisur për të ndihmuar 13,000 emigrantë pas zjarrit në Moria.
Greqia po dërgon tre anije për të ndihmuar në strehimin e mijëra emigrantëve që flenë ashpër në ishullin e Lesbos pasi zjarri shkatërroi kampin e tyre të mbipopulluar. Për një natë të dytë fami...
Erdogan për të diskutuar krizën e emigrantëve me BE, i kërkon Greqisë të ‘hapë portat’
 Ezgi Erkoyun, Reuters ISTANBUL (Reuters) - Presidenti turk Tajip Erdogan i kërkoi Greqisë të Dielën të "hapë portat" për refugjatët që përpiqen të hyjnë në Bashkimin Evropian nga Turqia dhe th...
Gjysma e pothuajse pesë milion ilegalëve të Evropës kanë përfunduar në vetëm dy vende, Gjermani dhe Mbretëri e Bashkuar.
Nga: OLIVER JJ LANE Dy të tretat e të ashtuquajturve emigrantë të paautorizuar në Evropë jetojnë në vetëm katër shtete anëtare, dhe nga një numërim ka më shumë ilegalë në Mbretërinë e Bashkuar ...
Raporti: Numri i emigrantëve që mbërrijnë në Evropë rritet në 2018-19
KURT ZINDULKA/ BREITBART Ndërsa shqetësimi rritet për një rritje të mundshme të emigracionit masiv si rezultat i fuqisë rajonale ushtarake që Turqia hyri në konfliktin Sirian, Evropa kishte për...
Reportazh/ Emigrantët, ferr nën sytë e BE-së: ‘Fëmijë që trajtohen si subhumanë’
Në Samos, mbi 1500 fëmijë jetojnë pa ujë mes minjve dhe gjarpërinjve. Brukseli nën akuzë: "Lejon të gjitha këto" Nga: Giuseppe De Lorenzo Marianna Di Piazza /   Samos, Greqi - Luajnë...
Donald Trump shpall fitoren mbi karvanin e emigrantëve; kërkon Murin
Presidenti Donald Trump pohoi të martën se agjentët e përforcimit të kufirit kishin kthyer mbrapsht me sukses karvanët e emigrantëve që u përpoqën të hynin në Shtetet e Bashkuara, pavarësisht rapo...