Etiketa: is_tag

Gjysma e pothuajse pesë milion ilegalëve të Evropës kanë përfunduar në vetëm dy vende, Gjermani dhe Mbretëri e Bashkuar.
Nga: OLIVER JJ LANE Dy të tretat e të ashtuquajturve emigrantë të paautorizuar në Evropë jetojnë në vetëm katër shtete anëtare, dhe nga një numërim ka më shumë ilegalë në Mbretërinë e Bashkuar ...
Raporti: Numri i emigrantëve që mbërrijnë në Evropë rritet në 2018-19
KURT ZINDULKA/ BREITBART Ndërsa shqetësimi rritet për një rritje të mundshme të emigracionit masiv si rezultat i fuqisë rajonale ushtarake që Turqia hyri në konfliktin Sirian, Evropa kishte për...
Reportazh/ Emigrantët, ferr nën sytë e BE-së: ‘Fëmijë që trajtohen si subhumanë’
Në Samos, mbi 1500 fëmijë jetojnë pa ujë mes minjve dhe gjarpërinjve. Brukseli nën akuzë: "Lejon të gjitha këto" Nga: Giuseppe De Lorenzo Marianna Di Piazza /   Samos, Greqi - Luajnë...
Donald Trump shpall fitoren mbi karvanin e emigrantëve; kërkon Murin
Presidenti Donald Trump pohoi të martën se agjentët e përforcimit të kufirit kishin kthyer mbrapsht me sukses karvanët e emigrantëve që u përpoqën të hynin në Shtetet e Bashkuara, pavarësisht rapo...
Një gjykatës federal bllokon urdhrin e Trump për ndalimin e azilantëve.
Një gjykatës federal në Shtetet e Bashkuara ka bllokuar urdhrin e lëshuar nga presidenti Trump që u mohon azilin për emigrantët që kalojnë ilegalisht kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara. Gjy...
Wadephul: Qendrat për refugjatët në Shqipëri-ofertë pozitive
    CDU i thotë Po Shqipërisë për negociatat, megjithatë pas kësaj vjen por, thotë deputeti i CDU-së, Johann Wadephul në intervistë për DW. Ai e sheh pozitive ngritjen e kampeve të...
Trump ka urdhëruar që të ndalohet politika e ‘ndarjes së fëmijëve’ nga familjet e emigrantëve.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka premtuar se “do t’i mbajë të bashkuara familjet” e emigrantëve. Deklaratën e bëri zoti Trump mes një furie reagimesh mbi ndarjen e fëmijëve nga ...
Një milionë emigrantë në Turqi marrin para ‘cash’ nga BE.
Zyrtarët thonë se Bashkimi Europian ka financuar projektin që siguron asistencë ‘cash’ për shumicën e familjeve në nevojë të refugjatëve në Turqi. Numri i përfituesve të fondeve ka arritur në 1 mi...
70 për qind e gjermanëve duan që t’i kthejnë emigrantët andej nga kanë ardhur.
( Foto nga: CARLO HERMANN/AFP/Getty Images)/ Një studim i ri ka nxjerrë në pah se shumica e shumicës e gjermanëve nuk i shikojnë emigrantët që vijnë përmes Mesdheut si refugjatë legjitim dhe du...
Policia Italiane: Mafia po vjedh miliona nga fondet e emigrantëve; i implikuar edhe Papa Francesku.
Policia Italiane arrstoi të hënën 68 persona, duke përfshirë edhe një prift dhe kryetar i grupit të vullnetarëve i quajtur “Mercy”. Policia i akuzoi ata se kanë qenë në marrëveshje të fshettë me kla...