Etiketa: is_tag

Kush është ky njeri që pretendon të rrëzojë Erdoganin?
Burokrati anti-korrupsion, Kemal Kilicdaroglu, shpreson të fitojë zgjedhjet kundër Erdoganit, të cilat do të zhvillohen pas rreth dy muajsh. Opozita po kërkon prej kohësh një kandidat të përbas...
Vladimir Putin lavdëron presidentin Erdoğan: “Lider i fortë dhe i vendosur!’.
Presidenti rus Vladimir Putin vlerësoi sot presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan si “një lider të fortë dhe një partner të besueshëm”, raporton Anadolu Agency (AA). -Erdoğan nuk lejon askënd që ta ...
Putin, pas bisedës me Erdogan, gati për bisedime me Ukrainën.
Presidenti rus, Vladimir Putin, i tha homologut turk, Recep Tayyip Erdogan, se është i hapur për dialog me Ukrainën nëse Kievi pranon se territoret e pushtuara nga Moska janë territore ruse, tha K...
Rama dhe Erdogan në Forumin TRT në Stamboll: ‘Siguria globale në rrezik nga Rusia! Roli i Turqisë, çelësi për stabilitetin në Europë
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në forumin botëror TRT në Turqi, Stamboll. Në nisje të forumit është takuar dhe me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ndërsa më pas në fjalën e mbajtur...
Rama në Stamboll: ‘Pa Erdogan, muret e Europës nuk do të qëndronin në këmbë!’
Kryeministri Edi Rama ka folur në Forumin Ndërkombëtar të TRT ku tha se kancelarja Merkel i hapi derën emigrantëve në Gjermani por sipas tij, pa Erdogan muret e Europës nuk do të qëndronin në këmb...
Rama takohet me Erdoganin në Stamboll
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Stamboll, ku po merr pjesë në TRT World Forum, një platformë e njohur për cilësinë e debateve mbi axhendat globale dhe rajonale. Gjatë këtij forumi, kreu i qeve...
Rama takim me Erdogan: Kemi gati projektet konkrete për përballimin e krizës energjetike dhe asaj ushqimore
Turqia do të jetë në krah të Shqipërisë edhe në përballimin e krizës ekonomike që ka goditur të gjithë globin. Kreu i qeverisë, Edi Rama ka njoftuar sot se janë gati projekte konkrete, bashkë me T...
Sondazhi i Institutit Amerikan: Në Kosovë duan më shumë Erdoganin se Albin Kurtin
Sipas rezultateve të publikuara nga Sondazhi rajonal për Ballkanin Perëndimor për vitin 2022 në kuadër të projektit të institutit amerikan “Instituti Republikan Ndërkombëtar”, pëlqye...
Erdogan: Ukraina dhe Rusia janë afër ‘konsensusit’ për 4 nga 6 çështjet kryesore për t’i dhënë fund luftës.
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan pretendoi të enjten se presidenti rus Vladimir Putin dhe presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy janë afër "konsensusit" për çështjet kyçe për të zgjidhur lu...
Dodik pranon ndërmjetësimin e Erdoganit, Vuçiçit dhe Millanoviçit për zgjidhjen e krizës
Anëtari serb i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Millorad Dodik, deklaroi se kriza politike në BeH ka mundësi të zgjidhet me ndërmjetësimin e Vuçiçit, Erdoganit dhe Millanoviçit të cilët me...