Etiketa: is_tag

“Gati të rikthejmë palët në tryezën e bisedimeve”, mesazhi i Erdogan për Samitin e Ukrainës në Tiranë
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, është drejtuar me një fjalë përshëndetëse nëpërmjet një videoje në Samitin për Ukrainën që mbahet në Tiranë. Gjatë fjalës së tij drejtuar të pranishmve n...
Kryeministri Rama vizitë pune në Turqi/ Zbardhet agjenda.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të martën një vizitë pune në Ankara, Turqi, ku do të mikpritet nga Presidenti i Republikës së Turqisë Recep Tayyip Erdogan. Ndalesa e parë e Kryemi...
Përpjekje për ringjalljen e marrëveshjes së drithërave, Erdogan mbërrin në Rusi, do të takohet me Putin.
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka mbërritur në Soçi për bisedime me Vladimir Putin, raportojnë mediat shtetërore turke. Erdogan u shoqërua nga një delegacion i madh që përfshinte minis...
Erdogan fitoi zgjedhjet në Turqi, Rama: Urime për fitoren Zoti President
Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social “Facebook” ka uruar Recep Tayip Erdogan për fitoren në raundi e dytë të zgjedhjeve në Turqi. Kryeminsitri urimin e tij e ka ...
Zgjedhjet në Turqi/ Erdogan siguron mandatin e 3-të
Në Turqi kanë mbetur më pak 2% e votave për t’u numëruar.  Recep Tayip Erdogan ka siguruar mandatin e tretë pasi kryeson me mbi 52% përballë rivalit të tij Kemal Kilicdaroglu me 47.88%. Kujtojm...
Zgjedhjet në Turqi/ Hapen mbi 75% e kutive, Erdogan drejt fitores
Në Turqi ditën e sotme u mbajt raudi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Deri më tani raportohet se janë hapur 75,62 për qind i kutive dhe Recep Tayip Erdogan kryeson me 54.03 %, ndërsa rivali i...
Zgjedhjet në Turqi: Erdogan udhëheq me 55% kur janë numëruar vetëm 20%
Janë mbyllur kutitë në Turqi dhe ka nisur numërimi i votave. Rezultatet zyrtare nuk duhet të dalin përpara orës 21-00 sipas orës lokale turke, pra 20.00 me orën tonë, por mediat vendase kanë nisur...
Kush është ky njeri që pretendon të rrëzojë Erdoganin?
Burokrati anti-korrupsion, Kemal Kilicdaroglu, shpreson të fitojë zgjedhjet kundër Erdoganit, të cilat do të zhvillohen pas rreth dy muajsh. Opozita po kërkon prej kohësh një kandidat të përbas...
Vladimir Putin lavdëron presidentin Erdoğan: “Lider i fortë dhe i vendosur!’.
Presidenti rus Vladimir Putin vlerësoi sot presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan si “një lider të fortë dhe një partner të besueshëm”, raporton Anadolu Agency (AA). -Erdoğan nuk lejon askënd që ta ...
Putin, pas bisedës me Erdogan, gati për bisedime me Ukrainën.
Presidenti rus, Vladimir Putin, i tha homologut turk, Recep Tayyip Erdogan, se është i hapur për dialog me Ukrainën nëse Kievi pranon se territoret e pushtuara nga Moska janë territore ruse, tha K...