Etiketa: euro

Euro vendoset në ekuilibër të ri, shkak sezoni shumë i mirë turistik/ Guvernatori Sejko
Sejko: Gati të ndërhyjmë nëse kursi i këmbimit ndikon në inflacion Banka e Shqipërisë vlerëson se niveli aktual i kursit të këmbimit, ku leku edhe përgjatë kësaj periudhe ka patur një mbiçmim n...
Euro, raporti që tregon se si e kanë shkatërruar Italinë: Kanë fituar vetëm Gjermania dhe Hollanda
Më të varfër me Euron. Nuk e thotë vulgu, por një studim i kryer nga Qendra për Politikën Evropiane (CEO) në Freiburg, Gjermani. Që 20 vjet nga futja e euros (qe megjithatë zëvendësoi monedhat ...
Kush shpifi e kush i solli eurot? Gjyqi Balla- Basha, në 10 Korrik
Për kapjen e makinave ”Toyota Yaris” me 3.4 mln euro në portin e Durrësit, kreu i PD-së Lulzim Basha akuzoi si garant kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Pas akuzave, Balla ngriti ...
Kush e solli makinën me 3.5 milion euro?!… dhe profili i Edi Likës
Policia e Shtetit deklaroi sot se janë arrestuar 4 persona lidhur me sasinë e madhe të eurove që u kapën në portin e Durrësit. Ata janë: Agim Çeka, 61 vjeç, lindur në Luz i Madh, banues në...
Durrës: Në dy vetura të vogla “Toyota Yaris” kapen 3 milionë e 470 mijë euro
Është kapur një sasi shumë e madhe monedhë euro në Portin e Durrësit- ka njoftuar Polcia. Eurot ishin të ngarkuara në dy vetura “Toyota Yaris”. Lajmi i çuditshëm ka shkaktuar lëvizje në Polici dhe...
‘Euros i merren mendt’ nga luhatjet. Një ditë lart, pastaj poshtë si sot…
Dita e djeshme shënoi një rritje të madhe për monedhën e BE-së, Euron, por edhe për paundin britanik dhe dollarin amerikan. Por ditën e sotme, në mënyrë të papritur, këto monedha sërish shënuan ul...
Sot, 1 euro- 124,17 lekë, për sa poshtë është nisur? Ekspertët nuk e dinë…
Monedha e përbashkët nuk ka të ndalur në rënien që ka nisur në tregun e brendshëm. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 124.17 lekë, duke shënuar një rënie të fort...
Euro rrëzohet javë pas jave, çfarë po ndodh me vendin tonë aspirant për në eurozonë?
  Euro ka shënuar sërish sot një rekord të ri të ulët duke zbritur poshtë 125 lekëve. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro u këmbye sot ne nivelin e 124.88 lekëve, me një r...
Në 10 vjet, Euro nuk është parë kaq ulët. Në treg hyn shumë valutë…, nga ku!?
Monedha e përbashkët Euro ka vijuar te nënçmohet në tregun tonë vendas, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Euro është këmbyer sot me 131.98 lekë, duke u këmbyer në nivelet më të ulëta të...
BE i mori Shqipërisë 900 milionë euro në tregtinë e shërbimeve për 9-mujorin 2017
Nga: Monitor/ Shqipëria kryen pagesat më të mëdha në rajon për të marrë shërbime nga vendet e Bashkimit Europian. Eurostat ka publikuar sot të dhënat e bilancit të pagesave të Bashkimit Euro...
Faqja 1 prej 212