Etiketa: is_tag

Faad Mitri kthehet në Tiranë, por tani mbi karrocë invalidi
Nga L. Skiroi/ Veritas.com.al/ Kur përmend Faad Mitri nuk ka nevojë të shtosh “biznesmeni libanez- amerikan që u dhunua barbarisht nga persona ‘të paidentifikuar’ “, që e kërcënuan të largojë i...
Ministri i Drejtësisë, Manjani i LSI, nis hetim mbi OMNIX
  Largimi i investitorit Faad Mitri me kompaninë Albania Omnix, ka shkaktuar tronditje në publik dhe në politikë. Opozita ka akuzuar qeverinë Rama se ka ushtruar terror mbi investitorin që...
Largohet OMNIX, investitori më i madh strategjik
  Pak ditë pasi investitori libanezo- amerikan Faad Mitri u dhunua nga “persona të panjohur” ende, në rrugën mes Tiranës dhe aeroportit, ai ka vendosur të transferojë biznesin e tij jashtë Shq...
Si në komunizëm: Nëse nuk ke vrarë njeri, të paktën ke shkelur barin
  Leart Skiro/   Kështu ndodhi sot në Gjykatën e rrethit gjyqësor të Durrësit, ku një person doli para gjykatës për masën e sigurisë pasi akuzohet për krimin e dhunës mbi biznesmeni...
Investitorin amerikan e dhunuan tre vetë; njëri është ndaluar
  Policia njoftoi se ka identifikuar 3 autorët e plagosjes së investitorit me shtetësi amerikane dhe kombësi libaneze, Faad Mitri, i cili u dhunua pak ditë më parë duke i thënë edhe se “du...
Dhunohet barbarisht bisnesmeni me shtetësi amerikane
  Faad Mitri u gjet sot i shtrië në rrugë, afër aeroprtit të Rinasit në Tiranë, i larë në gjak. Ky është një biznesmen libanez, me shtetësi amerikane. Prej tre vjetësh opertonte në fushën ...