Etiketa: is_tag

Mbante peng familjen në Tiranë dhe i monitoronte me kamera, publikohet fotoja e 35-vjeçarit Shkruar nga Pamfleti
Është publikuar fotoja e Jetnor Zhabolit, 35-vjeçarit që mbante të izoluar gruan, nënën dhe fëmijën e tij të mitur në shtëpi. 35-vjeçari Jetnor Zhaboli, ka dek...
Zhduket Ervis Martinaj, familja kallëzon ‘humbjen’ e familjarit në Polici
Familja e Ervis Martinajt ka kallëzuar humbjen e kontakteve me të shumëkërkuarin nga Policia e Shtetit, pasi prej tre ditësh nuk kanë pasur asnjë shenjë prej tij. Ka qenë xhaxhai i 40-vjeçarit,...
Edi Rama, vizitë në shtëpinë e Hashim Thaçit në Kosovë
Kryeministri Edi Rama ka vizituar shtëpinë e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. Rama u prit nga djali i ish-presidentit, i cili ndodhet në Gjykatën e Hagës, Endri Thaçi, në shtëpinë e tyre...
Terrorizohet familja në Kuçovë, 6 persona i dhunojnë me shkop bejsbolli: ‘Jeni të vdekur!’
Një familje nga Kuçova është dhunuar e terrorizuar nga gjashtë persona. Denoncimi është bërë nga 34-vjeçari i dhunuar Arbër Liço, i cili ka deklaruar se 6 persona i kanë shkuar në banesë, secili m...
Aldi Rama që vrau nënkomisarin do prehet në Durrës, asnjë pjesëtar i familjes nuk paguan për mortin.
Prindërit e Aldi Ramës, Rufat Rama dhe Valbona Kolgjini Asnjë familjarë nuk ka shkuar që të tërheqë trupin e pajetë të Aldi Ramës, 21 vjeçarit i cili vrau nënkomisarin Samir Hoxha në Lezhë, e m...
Të bashkëjetosh me covid/ Çfarë duhet të bëjnë familjarët që nuk janë infektuar?!
Punët kanë ardhur të tilla, që një pjesë e ka kaluar Covidin, të tjerë kanë familjarë në spital apo që mjekohen në familje. Por bashkëjetesa me një pacient të prekur nga Covid 19-ta, ka r...
Rrëfimi rrëqethës i Edita Tahirit: Nënën e kisha nga Shqipëria, u mbyll kufiri një vit pasi u martua dhe kurrë më se pa familjen e saj
E njohur si një grua shumë e fortë, e cila ka pas mbi supe edhe pozita shtetërore, si asnjëherë më parë ndanë dhimbjen e familjes së saj me lexuesit e KultPlus.  Edita Tahiri, duke qen...
Familja Trump takon familjen Bush në Washington para funeralit të Bushit të Parë.
Presidenti Donald Trump dhe first lady Melania Trump kthyen në rrugë për të takuar ish presidentin George W. Bush dhe ish first lady Laura Bush, të Martën në mbrëmje. Familja Trump arriti në Bl...
Kjo është familja Miles që u gjet e vrarë në Margaret River, Australi.
( Katrina Miles jetonte në banesë me prindërit dhe katër fëmijë)/  Të afërmit dhe familja e të dyshuarve si të vetëvrarë në Perëndim të Australisë, thonë se janë “të tronditur” nga ajo që ndodh...
Ka një fushatë ndëshkimesh për dhunën në familje; sa do të zgjasë?!
Që nga dita e fundit e muajit Gusht kur ish- burri vrau gjyqtaren Firdez Hafizi në Tiranë, është ngritur një angazhim i strukturave të policisë dhe disa organizatave jo-qeveritare kundër burrave t...