Etiketa: is_tag

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit, dy në burg, të tjerë në kërkim ndërkombëtar.
Është përmbyllur nga ana e Prokurorisë së Posaçme SPAK hetimi rreth inceneratorit të Fierit, nga ku të pandehurve u janë komunikuar akuzat dhe dy personat kryesore, ish-ministri i Mj...
Inceneratorët/ BKH bastis disa shtëpi, arrestohet Arben Dervishaj; 5 të tjerë mund të jenë arratisur. Kush është kush prej tyre?
Byroja Kombëtare e Hetimit, e shoqëruar nga efektivë të policisë, ka bastisur disa shtëpi në Tiranë dhe Fier, për të ekzekutuar 11 urdher-arrestet e leshuara per aferene  inceneratoreve. SPAK k...
SPAK: 60 milionë lekë evazion fiskal në Inceneratorin e Fierit
Nga hetimet e SPAK për inceneratorin e Fierit ka rezultuar se Klodian Zoto, Arenc Myrtezani, Regan Merdani, Gentian Zifla, Enver Sheshi, Robert Shabani, kanë organizuar dhe vënë në funksionim skem...
Fier/ Avokatët bojkotojnë gjyqet, nuk e duan hartën e re të gjyqësorit.
Avokatët e Fierit janë ngritur ditën e sotme në protestë për të kundërshtuar hartën e re të gjyqësorit, duke bojkotuar punën.  Kreu i Dhomës së Avokatisë në Fier, Ermal Hamataj në një deklaratë p...
Aksidenti tragjik në Fier, 3 viktima! Vdes efektivi i FNSH dhe 2 familjarët e tij
Polici i FNSH, Sokrat Lelaj dhe gruaja e tij Fatbardha Lelaj,  ndërruan jetë nga aksidenti tragjik në aksin Levan-Tepelenë pranë fshatit Buzmadh të Fierit. Nga aksidenti ndërroi jetë edhe 78-vjeça...
Digjet i tëri autobusi në autostradën Fier-Vlorë, do të transportonte punonjësit e një kompanie.
Një autobus është shkrumbuar mëngjesin e sotëm në Novoselë në autostradën Fier –Vlorë, teksa kishte shkuar të marrë punonjësit e një fasonerie nga Cakrani. Dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë ...
Gruaja në Fier nuk u gjet sot nga bashkëshorti ‘e vrarë’ në banesë, por u vra nga bashkëshorti.
Një ngjarje e rëndë ka tronditur këtë mëngjes qytetin e Fierit, ku një grua 50-vjeçare është gjetur nga bashkëshorti në banesë e vdekur. Fillimisht ngjarja u raportua si vetëvrasje, por mënyra s...
Ngjarje e rëndë në Fier, gruaja e masakruar në banesë, gjendet nga bashkëshorti i saj.
Një ngjarje e rëndë ka tronditur këtë mëngjes qytetin e Fierit. Një grua 50-vjeçare, me inicialet V.M, në lagjen Sheq i madh është gjetur nga bashkëshorti në banesë e vrarë me mjet prerës. ...
Liljana 67 vjeç vdes nga i ftohti në Fier, nuk kishte energji elektrike se nuk paguante dot.
Liljana 67 vjeçare nga fshati Ferras i Fierit ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes, teksa jetonte prej shumë vitesh në kushte tejet të mjerueshme dhe në varfëri ekstreme në një kasolle gjysmë ...
Liliana vdiq vetëm 66 vjeç! Në Fier! E ngrirë
Nga: Alba Malltezi/ Ndërsa Fieri mburret përditë me ndërtesat, rrugët, urat, shkollat (dhe mirë bën), Liliana Sema, 66 vjeç luftonte përditë për të mbijetuar derisa vdiq. E ngrirë, në shtëpinë-...