Etiketa: is_tag

Forbes shpall gruan më të fuqishme në botë
Revista e njohur Forbes ka shpallur për të dytin vit radhazi presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen si gruan më të fuqishme në botë. Politikania gjermane, e cila mban postin e ...
Forbes: Elitat e Big Tech ‘Fituesit miliarderë më të rëndësishëm’ të Zgjedhjeve 2020
JOHN BINDER   Drejtuesit e Big Tech do të jenë "fituesit miliarderë më të rëndësishëm" të zgjedhjeve presidenciale nëse ish Zëvendës Presidenti Joe Biden dhe Senatorja Kamala Harris (D-...
Ky është njeriu më i pasur në historinë moderne; 55 miliardë më shumë se Bill Gates.
Jeff Bezos është personi më i pasur në historinë moderne. Themeluesi i rrjeti ‘The Amazon.com Inc.’, vlerësohet se ka një pasuri prej 150 miliardë dollarë, sipas ‘Bloomberg Billionaires Index. ...
Angela Merkel nominohet ‘Gruaja më e fuqishme e botës”. Hillary, nga nr.2, bie në vendin 63
Kancelarja Gjermane, Angela Merkel ka kryesuar përsëri listën e 100 grave më të pushtetshme, pavarësisht se votat e saj ranë në krahun e djathtë populist në zgjedhjet e fundit Gjermane. Zonja  ...
Emma Stone – aktorja më e paguar e vitit 2017 me 26 milionë dollarë (£20m), sipas Forbes
(FOTO: Emma Stone është paguar më shumë se çdo aktore tjetër për këtë vit)/. Aktorja ‘star’ e ‘La La Land’  fitori 26 milionë dollarë (rreth £20m) gjatë një periudhe 12 mujore që nga qershori i vit...