Etiketa: is_tag

Cila është gazetarja që punon për propagandën e Putinit?
Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka publikuar një artikull të Departamentit të Shtetit, ku thuhet se Margarita Simonyan është një nga fytyrat kryesore të propagandës dhe dezinformimit të Presidentit r...
Polici shtyu gazetaren drejt greminës në Dajt, reagon Rama: Këto akte janë të patolerueshme!
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë duke e cilësuar si një akt të shëmtuar dhe të patolerueshëm incidentin që ndodhi të shtunën ku një efektiv policie shtyn gazetaren dhe operatorin ...
Gazetarja afgane ka frikë se talebanët do ta vrasin, ndërron adresë çdo ditë për t’u fshehur
-Gazetarja: "Nëse më gjejnë, do të më vrasin"- Një gazetare afgane po ndryshon vendndodhjen e saj çdo ditë për t'u fshehur nga talebanët, prej të cilëve ajo ka frikë se do ta vrasin atë dhe këd...
Ringjallet IRA, vret gazetaren investigative Lyra McKee/
Një gazetare është qëlluar për vdekje gjatë manifestimeve të dhunshme në një qytet të Republikës së Irlandës, në atë që policia po e konsideron si “akt terrorist”. Republikanë disidentë fajësoh...