Etiketa: is_tag

Kishte kallëzuar Lindita Nikollën/ SPAK e GJKKO rrëzojnë Gazment Bardhin.
SPAK ka rrëzuar kallëzimin e Gazment Bardhit ndaj Lindita Nikollës, i cili pretendonte se kryetarja e Kuvendit lejoi punonjës të gardës të armatosur në sallë. Vendimi për të mos nisur procedimin p...
Shtyhet gjyqi për Fredi Belerin
Shtyhet gjyqi për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton se seanca e radhës do të mbahet më 14 dhjetor, në orën 14:00. Beleri u arrestu...
Mediu në gjykatë për Gërdecin: ‘Do të doja të zhbëja atë që ndodhi, por nuk kam forcë…’.
Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu u paraqit ditën e sotme në seancën që u zhvillua për çështjen e Gërdecit. Në deklaratën e tij në gjykatë, Fatmir Mediu teksa ka shpjeguar pozicionin e tij...
SPAK kërkon “arrest në burg”, GJKKO lë të lirë oficeren e Kufirit, Jonida Babameto
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, i është drejtuar GJKKO me kërkesën për masën “arest me burg”, për oficeren Jonida Babameto, e cila doli në dosjen e SPAK nga përg...
GJKKO vendos masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për Jonida Babameton, shfaqet në përgjimet e aplikacionit “Sky”.
  Gjykata e Posaçme ka caktuar masën e sigurisë “ detyrim paraqitje” për Jonida Babameton, emri i të cilës doli në përgjimet e aplikacionit “Sky”. Po ashtu, Gjykata ka vendosur, që Baba...
Gjykata e Apelit rrëzon kërkesën e Berishës, mbeten në fuqi dy masat e sigurisë.
Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka rrëzuar këtë të premte kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berisha për shuarjen e masës së sigurisë, që rëndon mbi të në kuadër...
Gjykata Speciale: Apeli i rrëzon kërkesën. Mbetet në fuqi sekuestrimi i pasurive të Jamarbër Malltezit.
Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Jamarbër Malltezit për vënien nën sekuestro të 25 pasurive. Gjyqtarja Iliriana Olldashi lë kështu në fuqi vendimin e një shkalle më poshtë për s...
Malltezi kërkoi heqjen e sekuestros për pronat, shtyhet seanca në GJKKO
Është shtyrë për ditën e nesërme seanca në Apelin e GJKKO-së për shqyrtimin e ankimit të Jamarbër Malltezit që kërkon heqjen e sekuestros ndaj pasurive. Seanca do të zhvillohet ditën e nesërme dat...
GJKKO lë në burg Erzen Breçanin dhe tre të arrestuarit e tjerë. Dëshmia: Jam në burg prej djalit. I kam shërbyer këtij shteti duke vënë jetën në rrezik!
Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masat e sigurisë ndaj 4 të arrestuarve nga operacioni i fundit i SPAK. Erzen Breçani, Dedian Gjoni, Bujar Germizi dhe Bujar Ajeti, do të qëndrojnë në burg deri...
Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Belerit, vetë i pandehuri heq dorë nga Dule si dëshmitar.
Fredi Beleri hoqi dorë nga pyetja si dëshmitar i kreut të PBDNJ, Vangjel Dule, në procesin ndaj tij në Gjykatën e Posaçme. Dule ishte kërkuar si dëshmitar vetëm nga mbrojtja dhe bashke me të u kër...