Etiketa: is_tag

Vangjel Dule sulmohet me vezë në hyrje të GJKKO-së
Një incident ka ndodhur, këtë të mërkurë, në ambientet e jashtme të Prokurorisë së Posaçme, ku një person i paidentifikuar ka sulmuar me vezë kryetarin e PBDNJ-së, Vangjel Dule. Dule mbërriti n...
Gjykata e Posaçme zbardh vendimin për arrestin në shtëpi të Sali Berishës
Gjykata e Posaçme ka zbardhur sot vendimin për arrestimin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Mësohet se janë kontaktuar avokatët e tij për ta tërhequr dhe raporti pritet që t’i përcillet më pas Ber...
Oficerët e Policisë i komunikojnë Berishës vendimin e Gjykatës: Arrest në shtëpi!
Pas miratimit të kërkesës së SPAK nga Gjykata e Posaçme për “arrest shtëpie”, Oficeret e Policisë Gjyqësorë kanë shkuar në banesën e ish-kryeministrit Sali Berisha, për t’i dorëzuar vendimin. I...
Berisha në arrest shtëpie/ Rama: ‘Skam asnjë koment!’.
Kryeministri Edi Rama në konferencë e tij të fundvitit është pyetur pak pas vendimit të GJKKO-së për të pranuar kërkesën e SPAK për arrest shtëpie me policë tek dera për ish-kryeministrin Sali Ber...
Fati i Berishës, në dorë të Gjokës/ Vendimi shpallet të nesër në mesditë
Gjykata e Posaçme do të japë nesër në 15:00 vendimin për masën e sigurisë ndaj Sali Berishës, pasi shyrtoi sot në seancë pretendimet e palëve. SPAK ka kërkuar për ish kryeministrin arrest në sh...
Rrëzohet kërkesa e Sali Berishës për perjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka
Kërkesa e avokatëve mbrojtës të Sali Berishës për perjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka nuk është pranuar. “Personi nën hetim Sali Berisha nëpërmjet mbrojtësve të tij ka paraqitur kërkesën për p...
Arrest shtëpie me mbikqyrje policore 24 orë!. Zbardhet kërkesa e SPAK për Berishën
SPAK ka kërkuar masën e sigurisë me “arrest shtëpie” me mbikqyrje policore për ish-kryeministrin Sali Berisha gjatë seancës së sotme në GJKKO. Sipas burimeve për Euronews Albania, bëhet me dije...
Shtyhet për nesër seanca gjyqësore për ish-kryeministrin Sali Berisha
Shtyhet seanca për ish-kryeministrin Sali Berisha. Shkak është bërë kërkesa e palës mbrojtëse, e cila ka kërkuar më shumë kohë, që të njihet me aktet dhe provat e paraqitura nga Prokuroria. Të ...
Berisha e pret në seli/ Mbledh të rinjtë në takim, ndërsa gjykata merr vendimin për arrestimin e tij.
Vendimin e gjykatës për arrestimin e tij, Sali Berisha do ta presë në selinë e PD-së. Ndërsa trupi gjykues pritet të vendosë për izolimin e tij në shtëpi, kërkesë kjo e Prokurorisë së Posaçme, Sal...
GJKKO jep sot vendimin për arrestimin e Sali Berishës
Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO), jep sot vendimin për Sali Berishën, për të cilin është kërkuar nga SPAK një masë më e fortë sigurie, ajo e ar...