Etiketa: is_tag

Lirohet nga burgu ish- deputeti Mark Frroku
Gjykata e Fierit ka liruar ditën e sotme ish-deputetin Mark Frroku. Vendimi është bërë publik sot. Mark Frrokut i kishte mbetur edhe 1 vit burg, por gjykata ka vendosur ta pezullojë vendimin...
Burgosen 11 protestues të Kukësit, gjykata vendos përmes presionit politik dhe revoltës popullore
Ashtu siç kërkoi prokuroria, gjyqtarja e çështjes ka lënë në burg 11 prej të arrestuarve me akuzën për “shkatërrim prone” dhe “kundërshtim të punonjësve të policisë”. 12 të tjerëve u është dhënë m...
KJ: Blindohet Tirana, Gjykata në shtetrrethim. VIDEO
Ka nisur seanca në Gjykatën e Tiranës, për caktimin e masës së sigurisë për 23 të ndaluarit e protestës së 31 marsit në “Rrugën e Kombit”. Siç paraqitet edhe në fotot e mëposhtme, Gjykata është...
Përballja me shtetin në Rrugën e Kombit kthehet në Gjykatën e Tiranës, gjakoset deputeti
Para mbërritjes së të ndalurave për protesten në Rrugen e Kombit ambjentet e Gjykatës së Tiranës janë rrethuar nga forca të shumta policore. Të gjitha rrugët janë të bllokuara. Deputeti demokra...
HEC-et në luginën e Valbonës: Gjykata Administrative rrëzon padinë e disa banorëve të Tropojës.
Ndërtimi i Hidrocentraleve në luginën e Valbonës do të vazhdojë. Vendimi i Gjykatës Administrative i ka hapur rrugën përsëri procesit të ndërtimit. 27 banorë të Tropojës dhe shoqata TOKA kanë d...
Lezhë: Lirohet nga burgu kryetari i Bashkisë, Frrokaj, dhe 11 zyrtarë të tjerë
Zyrtarët e Bashkisë së Lezhës kanë dalë sot para Gjykatës ku u është caktuar masa e sigurisë. Mes tyre është dhe kryetari i bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj, i cili është nën akuzë bashkë me 22 të ...
Në mes të shiut, mbështetësit lezhjan të Frrokaj rezistojnë para Policisë
Sot që prej orës 09:00 në Gjykatën e Shkallës së Parë të Lezhës vijon seanca e vlerësimit të masës së sigurisë për kryebashkiakun e Lezhës Fran Frrokaj dhe 11 personave të tjerë të arrestuar për a...
Saimir Tahiri ndalohet të udhëtojë jashtë vendit. Prova e fundit: Gruaja e tij mesazhe WahtsApp me Orest Sotën.
Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “paraqitje një herë në javë’, dhe ndalim i udhëtimeve jashtë vendit për ish- ministrin Saimir Tahiri. Si ‘pika e fundit në gotë’ shërbeu fakti q...
I FUNDIT: Bie zjarr në selinë e Gjykatës së Shkodrës
Një zjarr i fuqishëm sapo ka shpërthyer në godinën ku ndodhet Gjykata e Shkodrës e shkallës së parë. Zjarri ka nisur nga kati i dytë i godinës dhe po ngjitet lart. Forcat e zjarrfikësve sapo...
Shkëlqim Miri, gjykatës dhe shans i mirë për “peshkatarët”.
Nga Laert Skiro/ Sot gjithçka u vu në lëvizje në piramidën e shtetit; që nga qeveria deri te opozita.. U duk si një lëvizje çliruese, madje edhe entuziaste. Më në fund, me siguri në kupolën e s...