Etiketa: is_tag

5 gjykatësit që shpëtuan Bashën nga akuza i shmangen vettingut, largohen nga Drejtësia
Ka shkuar në katër numri i ish-anëtarëve të Gjykatës së Lartë, të cilët ka vendosur të braktisin sistemin e drejtësisë, duke evituar kalimin në skanerin e trefishtë të Vetingut, për ligjshmërinë e...
Klement Balili dënohet me 10 vjet burgim. Në sallë- edhe një zyrtar i ambasadës së SHBA.
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar Klement Balilin me 10 vite burg. Gjykata shpalli sot fajtor Klement Balilin për katër akuza të ngritura nga Prokuroria, ndërsa ai u dënua me 15 vite burg,  për...
Në sytë tanë farkëtohen terroristë.
Koment/ Kjo nuk është një çudi, edhe pse dëgjojmë që nga mëngjesi në mbrëmje që thërrasin ‘kundër terrorizmit’. Veçanërisht politikanët që thërrasin ‘kundër krimit’, ‘kudër terrorizmit’, ‘kundër v...
Çfarë do të thotë gjykimi i Saimir Tahirit?
Koment/ Mediat u gëzuan për lajmin,  gjatë gjithë ditës kishin qenë o pa bukë, o me pak ' thërrime'. Mediat në shërbim të kundërshtarit u gëzuan aq sa u shqyen ekranet dhe portalet... Nuk vura ...
5 nga 19 të arrestuarit për dhunë në protestë, mbetën në qeli.
Gjykata e Apelit la sot në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për 19 të arrestuarit në kuadër të protestës opozitare të 16 Shkurtit. Për 4 të arrestuarit dhe ish-kreun e INUV, Florenc...
Kontroll ‘blic’ në banesat e gjyqtarëve që ‘shpëtuan Dritan Dajtin’, të parit i gjenden 20, 000 euro.
Kontrolle ' blic'  janë kryer mëngjesin e sotëm nga forcat e policisë në banesat e tre gjyqtarëve që zbutën dënimin për Dritan Dajtin në Apelin e Krimeve të Rënda. Kontrollet janë kryer nga for...
Basha i PD dënohet nga gjykata ‘për shpifje’. Balla e paragjykon edhe me përgjegjësinë e vrasjeve të 21 janarit.
Ka pak muaj që kryetari i PD, Lulzim Basha, ka shpallur  publikisht se në krimin e koduar “Tyoyta Yaris’ është i përfshirë edhe deputeti dhe kryetar i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla....
Gjykata vendos: Klement Balili të presë gjykimin në qeli. Avokati: ‘Nuk ka prova!’
Klement Balili do të qëndrojë në burg deri në përfundim të Gjykimit. Gjykata e Krimeve të Rënda i ka komunikuar Balilit sot masën e sigurisë dhe akuzat. Provë më të fortë prokuroria ka përgjime...
Nëna blen fëmijën në dyer të drejtësisë; pranga gjykatësit dhe psikologes
Dje u denoncuan publikisht, ndërsa sot janë vënë në pranga. Pas skandalit të publikuar në emisionin “STOP” të televizionit ‘Klan’ , ka vënë në pranga gjyqtarin e gjykatës së rrethit gjyqësor Fi...
Një gjykatës federal bllokon urdhrin e Trump për ndalimin e azilantëve.
Një gjykatës federal në Shtetet e Bashkuara ka bllokuar urdhrin e lëshuar nga presidenti Trump që u mohon azilin për emigrantët që kalojnë ilegalisht kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara. Gjy...