Etiketa: is_tag

Dhuna para bashkisë Tiranë, gjykata liron nga qelia 4 protestues të Rithemelimit dhe Partisë së Lirisë
Gjykata e Tiranës ka liruar nga qelia katër personat e arrestuar pas protestës së Rithemelimit dhe Partisë së Lirisë para Bashkisë së Tiranës mesditën e 19 prillit. Gazetari i ABC News, Ervin L...
500 mijë euro në banesë/ Gjykata dënon me 2.6 vite burg Alda Klosin, 7 vite për sanitaren e saj
Gjykata e Tiranës dënoi me 2.6 vite burg ish shefen e kabinetit të ish-zv/kryeministrit Arben Ahmetaj dhe 7 vit burg për sanitaren e saj Rozeta Dobi, në banesën e së cilës u gjetën 500 mijë euro t...
Nga “arrest në burg” në spital psikiatrik, Gjykata ndryshon masën e sigurisë për Jetnor Zhabolin
Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për Jetnor Zhabolin, ekonomistin që mbante të izoluar dhe në mbikëqyrje kamerash sigurie familjarët e tij. Pas paraqitjes së akt-ekspertizës psikolig...
Gjykata rrëzon Kryemadhin, lë në fuqi vendimin për sekuestron e një telefoni
Gjykata e Apelit të Posaçëm ka rrëzuar kërkesën e Monika Kryemadhit për heqjen e sekuestros së një telefoni. Kryemadhi kishte ankimuar vendimin e Shkallës së Parë, pasi kjo e fundit rrëzoi kërkesë...
Gjykata mori vendim: ‘Berisha në arrest!’. Foltorja mbetet pa lider. Berisha i izoluar, pa të drejtë komunikimi.
Më në fund, ndaj Sali berishës ka një masë arresit. Gjyqtarja e GJKKO, Irena Gjoka vendos të pranojë kërkesën e SPAK që e izolon në arrest shtëpie Sali Berishë, duke lënë kështu Foltoren e tij pa ...
E dënuan për vrasjen e të dashurës, Greqia liron pas 9 vitesh shqiptarin, autori i vërtetë zbulohet rastësisht
Pasi qendroi 9 vite ne burg per nje vrasje qe nuk e kishte kryer, nje shtetas shqiptar eshte liruar nga drejtesia greke. Jani Zoto u prangos 9 vite me pare me akuzen se kishte vrare te dashuren...
GJKKO kalon për gjykim dosjen e Fredi Belerit me akuzën për blerje votash
Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka kaluar për gjykim dosjen ndaj Fredi Belerit, i akuzuar nga SPAK për korrupsion zgjedhor. Gjyqi ndaj Belerit në GJKKO do të zhvi...
Kurti mik i Dragisha Milenkoviç i akuzuar për krime lufte? Avokati fton kryeministrin e Kosovës të flasë në gjykatë
Kryeministri, Albin Kurti, mund të dëshmojë në mbrojtje të Dragisha Milenkoviç, të dyshuar për krime lufte ndaj popullatës civile në Kosovë gjatë viteve 1998 dhe 1999. Referuar mediave serbe, gjat...
Gjykata rrëzon kërkesën e Belerit, për tu betimuar si kryebashkiak i Himarës
Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e Fredi Belerit për të marrë pjesë në betimin si kryebashkiak i Himarës. Ceremonia pritet që të kryhet ditën e martë (27 Qershor) ku do të konsituohet Këshill...
Nis gjyqi për “Gërdecin”, në seancë të gjithë të dëmtuarit nga shpërthimi i 2008
Këtë të enjte ka nisur sërish gjyqi për Gërdecin në vitin 2008. Në këtë seancë gjyqësore do tw behen pjesë edhe të gjithë personat që janë dëmtuar nga  shpërthimi ku mbeten të vrarë 26 persona ...