Etiketa: is_tag

A mund ta kthejë Trump ndjekjen penale në favor të tij?
Nga Sarah Smith, BBC Donald Trump ka jetuar gjithë jetën sikur po përpiqet të provojë teorinë se i gjithë publiciteti është në fakt diçka pozitive. Dalja e tij në gjykatë të martën si i pandehu...
Shtyhet seanca gjyqësore ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri, kërkon uljen e dënimit
Në Gjykatën e Elbasanit është shtyre seanca në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Samir Tahirit, i cili ka kërkuar ulje të dënimet me 1 vit e 6 muaj burg. Gazetarja e ABC News, Edisona Skënd...
Lirohen nga paraburgimi 3 infermieret që dhunuan të moshuarën në Pejë
Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur që të lirojë nga paraburgimi 3 infermieret që dhunuan të moshuarën në azilin e pleqve në Pejë. Aurona Pelaj, Altina Rexhepi dhe Remize Kuqi do të hetohen në g...
Qindra mijëra shikues e ndoqën gjyqin e Deep drejtpërdrejt përmes YouTube dhe Twitch
Juria ka marrë një vendim në favor të aktorit të respektuar ndërkombëtarisht Johnny Depp në padinë e tij për shpifje kundër Amber Heard pas një gjyqi gjashtë javor që tërhoqi vëmendjen e kombit. ...
Johnny Depp fiton gjyqin kundër ish-bashkëshortes Amber Heard, Juria e shpërblen me 15 miln. dollarë.
Një Gjykatë në Virxhinia i ka dhënë të drejtë aktorit hollivuduan Johnny Depp, në gjyqin kundër ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard. Juria unanimisht ka vendosur se artikulli i publikuar në W...
Veliaj fiton përfundimisht gjyqin ndaj kunatit të Bashës, Gjykata e Posaçme e Apelit hedh poshtë pretendimet e Isufit
Kryebashkiaku Erion Veliaj ka fituar përfundimisht betejën gjyqësore, edhe në Gjykatën e Posaçme të Apelit, me kunatin e kryetarit të PD, Lulzim Basha, Erion Isufi. Ky i fundit e kishte paditur Ve...
Athinë: Del në gjyq burri që vrau gruan me thikë në gjumë. Familjarët e viktimës sulmojnë bashkëshortin vrasës para gjykatës
Është sulmuar prej të afërmve të  viktimës Anisa Shehu, bashkëshorti vrasës, Florand Shehu. Ngjarja ndodhi paraditen e së martës, në kohën që vrasësi u dërgua në gjykatë për masën e sigurisë, nën ...
Dita dramatike e gjyqit të Trump/ Ja momentet më interesante të ditës së parë.
-Dita e parë kishte momente dramatike dhe përmbajtësore-   Dita e parë e gjyqit për fajësimin e Trump u mbyll në Senat pas katër orësh dëshmie emocionale dhe debatit të hidhur, procedur...
UÇK në Hagë/ Gjykimi nis në verën 2021. Avokati i Veselit dhe Thaçit kundër: Absurde! Akuza të arnuara.
Prokurorja e Speciales në seancën për ecurinë e çështjes për ish-krerët e UÇK-së, ka thënë se procesi i hetimeve është në vazhdim e sipër. Ajo ka thënë se mbrojtjes brenda tre javëve do t’u dor...
Tahiri kthehet në “pikën zero”, Apeli çon për rigjykim ish-ministrin e Brendshëm
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka marrë vendim ditën e sotme për çështjen në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm, Samir Tahiri. Apeli ka vendosur që çështja të kthehet për rigjykim nga ...