Etiketa: grupi-parlamentar

Deputeti socialist uroi 28 Nëntorin me foton Enver Hoxhës/ Balla: ‘Po verifikojmë dhe ndëshkojmë sipas kodit të etikës’.
Kryetari i grupit parlamentar të Partisё Socialiste, Taulant Balla pas nderimeve pёr festёn e 29 nёntorit, në varrezat e dёshmorёve nё qytetin e Fierit, ka reaguar rreth veprimit të deputetit soci...
Aleatët shkëputen nga PD, krijojnë grup të ri parlamentar/ Shehi: Po bëhen gjëra poshtë tavoline
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka konfirmuar se janë në bisedime me aleatët e tjerë të vegjël për të formuar një grup të ri parlamentar. Shehi tha se sot aleatët kanë zhvilluar takimin e parë, ...
Basha bën thirrje për “përballje” dhe thotë se ‘dita është më afër’ se sa e mendoni.
Kryetari i Partisë Demokratike ka mbledhur sot grupin parlamentar për të diskutuar mbi aksionin opozitar në ditët në vijim. Në media janë transkriptuar disa nga deklaratat që ka bërë kryetar i ...
HAP PAS HAPI ME KRIZËN POLITIKE/ Shuhet kureshtja mbi mbledhjen e grupit parlamentar të PD
(FOTO: Arkiv)/ Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD nuk ka pasur asnjë moment të kthimit pas porsa i përket qëllimit të realizimit të zgjedhjeve të lira e të ndershme. Lulzim Basha, kryetar ...
Bojkot apo jo bojktot? PD në dilema.
Nga: Veritas.com.al/ Sot Partia demokratike kishte një ditë të ngarkuar me axhendë. Fillimisht takimi me aleatët e mundshëm për të parapritur një rrezik të mundshëm të manipulimit të zgjedhjeve...