Etiketa: is_tag

Ministri Hasani takon ish-presidentin Thaçi në Hagë: Optimistë se e drejta një ditë do triumfojë
HOLANDË- Ministri për Evropën e dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani ka zhvilluar një takim me ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë. Kryediplomati shqiptar u shpreh se e ka...
Ka nisur gjyqi në Hagë për ish-drejtuesit e UÇK, Thaçi: Jam plotësisht i pafajshëm
Në Gjykatën Speciale nisi sot procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për të cilët Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendon se kanë kryer krime lufte. Prokuroria ...
Sot nis gjyqi për ish-krerët e UÇK-së, akuzat ndaj tyre
Në Gjykatën Speciale fillon sot procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për të cilët Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendon se kanë kryer krime lufte. Pas një p...
Rama shkon në Hagë, viziton Thaçin: ‘Ishte në top formë dhe i bindur se do t’i tregojë botës pastërtinë e luftës së UÇK’.
Për gati 3 orë kanë biseduar bashkë në Haaglanden, në dhomat e paraburgimit në Hagë, Kryeministri Edi Rama dhe ish-presidenti, ish-Kryeministri i Kosovës e ish-komandantit të UÇK-së, Hashim Thaçi....
Ish-krerët e UÇK-së para lirimit/ Gjykata e Hagës kërkon siguri nga Policia e Kosovës për mbrojtjen në liri të Hashim Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit
Gjykatësi në Gjykatën Speciale, Nicolas Guillou ka urdhëruar Policinë e Kosovës që të japë informacione të detajuara, lidhur me aftësitë e saj për të garantuar sigurinë e mjaftueshme në rast të li...
Çifti Berisha- Meta mund të mbërrijë në Hagë
Frrok Çupi Sllobodan Milloshevic ishte njw lider kaq emblematik dhe kaq i akuzuar, sa Berisha dhe Meta, ditën kur e transportuan nga Ballkani për në Hagë. A mund të gjykohen në vend, apo do t’i...
UÇK në Hagë/ Gjykimi nis në verën 2021. Avokati i Veselit dhe Thaçit kundër: Absurde! Akuza të arnuara.
Prokurorja e Speciales në seancën për ecurinë e çështjes për ish-krerët e UÇK-së, ka thënë se procesi i hetimeve është në vazhdim e sipër. Ajo ka thënë se mbrojtjes brenda tre javëve do t’u dor...
Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi publik, para gjykatës, çfarë nuk ka ndodhur kurrë/ Avokate e Tribunalit të Hagës
Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të Hagës për 12 vjet me radhë, ka thënë ...
Pse u bë sot publik lajmi nga Haga për aktakuzat kundër Thaçit e Veseli të dorëzura në Prill?
Zyra e Prokurorit të Specializuar kanë bërë të ditur sot me anë të një njoftimi për media se me datë 24 prill kanë dorëzuar në Dhomat e Specializuara një aktakuzë me dhjetë pika për shqyrtim prej ...
Haradinaj dhe Krasniqi merren nesër në pyetje në Hagë; Policia holandeze shton prezencën
Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj do të merret nesër në pyetje nga Gjykata Speciale. Top Channel mëson se seanca e pyetjeve do zhvillohet nesër në orën 09:30, në Hagë. Nesër në ...