Etiketa: is_tag

Presidenti i Haitit, Jovenel Moïse, vritet gjatë një sulmi në shtëpinë e tij
Presidenti i Haitit, Jovenel Moïse, është vrarë gjatë një sulmi ndaj shtëpisë së tij në kryeqytetin e vendit, sipas kryeministrit të përkohshëm të vendit. Claude Joseph tha se shtëpia e preside...
Haiti: Autobuzi hyn në turmën e njerëzve që festonin pashkët; vriten 34
  Një autobus u sul drejt turmës së njerëzve që po festonin në një festival të Haitit të Dielën herët në mëngjes, duke vrarë 34 vetë dhe plagosur 17 të tjerë.- thanë burime zyrtare. Tra...
Updated/ Uragani Matthew: Numri i të vdekurve në Haiti dyfishohet, shkon në 800.
Updated/ Kombet e Bashkuara paralajmërojnë se do të duhen ditë për të pasur një pamje të plotë të efekteve të Uraganit Mattheë në  Haiti, ndërsa numri i të vdekurve po ngjitet në qiell, tani ës...