Etiketa: is_tag

Megxit: Sussex-ët do lënë titujt ‘Hirësia Mbretërore’, jo më anëtarë në detyrë të Familjes Mbretërore
Nga: VICTORIA FRIEDMAN/ Breitbart News Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do të përdorin më titujt  Lartësia e Tij/Saj Mbretërore pasi ata "nuk janë më anëtare në detyrë të Familjes Mbretërore"...
Mbretëresha Elizabeth bekon nipin Harry dhe të Meghan në rrugën e largimit si ‘të vetmuar’.
LONDON (Reuters) – Mbretëresha e Britanisë, Elizabeth u ka dhënë bekimin vullnetit të nipit të saj Princi Harry dhe gruas së tij, Meghan që tq vazhdojnë të ardhmen e tyre të pavarur. Mbretëresha e...
Harry dhe William paraqiten në një front unik para biosedimeve për krizën mbretërore.
Princi Harry dhe vëllai i tij, Princi William u vendosën ën front unik teksa janë thirrur për takimin me shkëmbim mendimesh të hënën mbi të ardhmen e Harry-t pasi ai dhe e shoqja Meghan, në mënyrë...
Rasti Harry dhe Meghan, flet biografja: “Shëndeti mendor i princit është shumë i brishtë”
Biografja e Princit Harry thotë të sajën dhe ka folur për një paqëndrueshmëri në shëndetin psiqik të Harryt, sic ai vetë i tregoi asaj disa vjet më parë Francesca Galici   Rasti i Harryt ...
Princ Harry dhe Meghan/ ‘Vritet’ Familja Mbretërore teksa çifti nis ‘kapitull tjetër’.
Familja Mbretërore thuhet se po ‘lëndohet’ me deklarimin e Dukës dhe Dukeshës së Sussex se do të japin dorëheqjen nga titulli mbretëror. Princ Harry dhe Meghan nuk u konsultuam me ndonjë pjesët...
Meghan Markle dhe Harry, fotografia e parë e Bebes Mbretërore
  Princi Harry dhe Meghan Markle mbajtën premtimin e tyre: dy ditë pas lindjes (ardhur më 6 maj pak pas orës 5 të mëngjesit) pozojnë për imazhin e parë zyrtar të Royal Baby, një djalë i bu...
Meghan, dukesha e Sussex dhe gruaja e princit Harry, lindi djalë
Nga: Gerry Mey,Reuters 32 minutes ago WINDSOR, Angli (Reuters) - Meghan,Dukeshja e Sussex dhe bashkëshortja e Princit Harry të Britanisë, lindi një djalë të hënën, njoftoi Harry. Fëmija, i s...
FOTO/ Mbretëria nuk ka pasur kurrë një si Meghan Markle….
(Meghan Markle ka lindur nga Thomas dhe Doria në 1981)/ Kurrrë Mbetëria nuk ka pasur të tillë sa Meghan Markle – një grua me karierë të divorcuar, e ardhur nga një origjinë me përzierje racash....
Askush nga ne nuk do që të jetë mbret!- thotë Princi Harry.
Askush nga familja Mbretërore nuk do që të jetë mbret ose mbretëreshë- ka thënë Princi Harry për revistën amerikane ‘Newsweek’. Por ka shtuar se: "Ne do t’i mbajmë detyrimet tona siç duhet’. "A...