Etiketa: hetim

Durrës- Tiranë: Prokuroria nis hetimet pas tragjedisë: ‘Ndërtime pa leje dhe shpërdorim detyre’.
Prokuroria e Durrësit njoftoi këtë të hënë se ka regjistruar procedim penal pas tërmetit të 26 Nëntorit, që shkaktoi 51 viktima e qindra të plagosur, si pasojë e shembjes së disa ndërtesave. Dy jan...
Shkarkimi i Presidentit/ Nis zyrtarisht hetimi
Komisioni Parlamentar për hetimin e Presidentit Meta vendosi si pikë të parë të planit të punës, thirrjen e presidentit për të dëshmuar. Vendimi është marrë në komisionin hetimor të posaçëm dhe...
Cristiano Ronaldo, hetimi për përdhunim dhe zbulimi sensacional: veshja e brendshme e vajzës …
Një kthesë mahnitëse në hetimin për përdhunim te Cristiano Ronaldos. Në fakt, Der Spiegel tregon se jane shume pikat e erreta që duhen sqaruar dhe se një hetim i ri i policise, i cili tashmë ka...
Kërkohet hetim ‘urgjent’ për kryetarin e PD, Basha; ndryshe “provat manipulohen”.
Deputeti Spartak Braho, ish-kryetar i Komisionit për Sigurinë Kombëtar nuk ka dyshime se kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka dekonspiruar aksionin policor për bllokimin e 3.4 milionë eurove që p...
Romana Vlahutin nën hetim. ” Vila e Tiranës nuk vlen as sa një e treta e çmimit”.
Roaman Vlahutin, përfaqësuese e zyrës së Bashkimit Europian në Tiranë, është vënë nën hetim nga Zyra Europiane Kundër Mashtrimit (OLAF). Lajmin e ka publikuar sot gazeta " NewEurope" e cila shk...
Prokuroria hetoi në fshehtësi dhe tani kërkon sekuestro mbi pasurinë e deputetit Alfred Peza
Prokuroria e Krimeve te Rënda kërkon në gjykatë sekuestrimin e pasurive të deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza. Anëtari i parlamentit nga radhët e mazhorancës po hetohet për fshehje pasur...
Nuk mjaftojnë provat për të nisur hetime kundër Blair për çështjen e Irakut.
Ish kryeministri , Tony Blair nuk do të përballet me hetime edhe pse mashtroi Parlamentin para vitit 2003 mbi sulmin në Irak. Edhe pse ka prova të reja, megjithatë nuk do të nisin hetimet- tha kom...
Pas mediave në Maqedoni, edhe prokuroria e Durrësit ka nisur gjuetinë për 1300 kontenierë me mbetje.
1300 kontenierë me mbetje që kanë hyrë në Shqipëri në vitin 2016, janë zhdukur- shkruan media italiane. Mbetjet, që thuhet se ishin të rrezikshme, janë nisur nga porti i Giaoi Tauro në Kalabri, me...
Prokuroria e Përgjithshme sot merr në pyetje deputetin Peza mbi fitimet “pa burim”.
(FOTO: Fred Peza, deputet i Partisë Socialiste)/ Prokuroria e Përgjithshme ka thirrur sot deputetin Alfred Peza, për të dhënë deklarime si person në hetim për çështjen e pasurisë. Pas publik...
Francë: Ka nisur një hetim ndaj gruas së Francois Fillon për shkak të pagesave.
(FOTO: Penelope Fillon)/ Një hetim paraprak ndaj gruas së kandidatit për president i Francës, Francois Fillon, sapo ka nisur. Objekti i hetimit dyshimi mbi përfitim të parave publike në mënyrë ...
Faqja 1 prej 212