Etiketa: is_tag

Drejtori i FBI, Comey: Në laptopin e Anthony Weiner ka emaile të klasifikuara nga Hillary Clinton.
Drejtori i FBI, James Comey ka goditur të Mërkurën kriticizmin e Demokratëve kundër tij mbi vendimin për rihapjen e hetimeve të emaile-ve të Hillary Clinton 11 ditë para zgjedhjeve të vitit 2016....
Hillary Clinton kërkon falje para Obamës pas humbjes në zgjedhje. Nuk do të garojë prapë.
Pasi pranon fitoren e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale 2016, Hillary Clinton i kërkoi falje ish- presidentit Barack Obama për  humbjen në vazhdimin e trashëgimisë së tij, sipas Washington P...
Hillary Clinton “brohoret” për dështimin e republikanëve mbi ObamaCare
  Hillary Clinton të Premten “brohoriti” për dështimin e  votës mbi ObamaCare në GOP, duke quajtur këtë një “fitore për gjithë Amerikanët”. Ajo vazhdoi  se “kjo luftë nuk ka mbaruar akoma”...
Hillary Clinton po “mendohet” të kandidojë për kryetar Bashkie në New york
Hillary Clinton, ish kandidate e Demokratëve për presidente në Shtetet e Bashkuara po mendon që të kandidojë për kryetare e Bashkisë së New Yorkut- sipas një raporti të TMZ. TMZ raporton se bur...
Chelsea Clinton kapet në vjedhje të fondeve të Bamirësisë
  (FOTO: Chelsea dhe Hillary Clinton) Nuk është ndonjë sekret që të thuash se bashkë me Hillary dhe Bill Clinton, edhe vajza e tyre është përzierë në vjedhjen e fondeve të bamirësisë ng...
Një shtet tjetër po heton mbi fondet për fushatën e Hillary Clinton: Gjermania!
  (FOTO: Kancelarja Merkel dhe Sekretarja Clinton) / Qeveria gjermane ka financuar fushatën elektorale të Hillary Clinton përmes Fondacionit Clinton, pasi Hillary i tha kancelares Merke...
‘Të humbur të pezmatuar’! Hillary i bashkohet Stein
(FOTO: Hillary Clinton, kandidate presidenciale, në ditën e humbjes- foto nga WND.com)   Kandidatja Demokrate, Clinton, i është bashkuar kandidates së Partisë së Gjelbër Jill Stein për ...
Hillary Clintons, pas humbjes blen libra në librarinë Savoy në Westerly
(FOTO: Hillary në librarinë Savoy, këtë të dielë. Foto amatore) WESTERLY, Rhode Island — Të dielën disa fotografë amatorë kapen me aparatet e tyre të thjehstë zonjën Hillary Clinton duke blerë ...
Huma, “e bija e dytë” e Hillary Clinton ka lidhje me autorët e 11 Shtatorit/ Media amerikane
Për afro 20 vjet, Hillary Clinton ka pasur punë  dhe raporte ekstremisht të ngushta me vajzën e re dhe të bukur që ishte rritur në Arabinë Saudite. Lidhjet e Hillary me Huma Abedin shkojnë shum...
Edward Luttwak: Skandali i Hillary si Kuti e Pandorës!. Prit, ç’do të shikoni…
  Amerikani Edëard Nicolae Luttwak, është shkencëtar politik,strateg ushtarak, historian që ka botuar disa punime mbi strategjinë, historinë dhe marrëdheniet ndërkombëtare. Ai gjithashtu k...