Etiketa: is_tag

SPAK mbyll hetimet dhe dërgon për gjykim dosjen e Fredi Belerit. Sekuestrohen laptopët, celularët dhe të gjithë dokumentet
Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Belerin dhe bashkëpunëtorin e tij Pandeli Kokaveshin, të...
Protesta për vrasjen e 7-vjeçares, qytetarët kërkojnë largimin e Berishës: Largohu, mos bëj politikë me vdekjen
  Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë tentuar të përfitojnë politikisht nga protesta e thirrur këtë të enjte, për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Himarë. Por qytetarët, jo militantët e PD dh...
Protestë para Ministrisë së Brendshme për ngjarjen tragjike në Himarë, mbërrijnë Berisha dhe Meta!
Pas ngjarjes tragjike në plazhin e Potamit të Himarës, ku 7-vjeçarja Joanda Avdia u godit nga gomonia që drejtohej nga Arjan Tase, një grup qytetarësh janë ngritur në protestë. Ata janë mbledhur p...
Iu kërkua dorëheqja pas tragjedisë në Himarë, Nano vizitë në familjen Avdia: Mos u keqkuptoni, erdha si prind dhe qytetar!
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka shkuar për vizitë në familjen Avdia, dy ditë pas tragjedisë së Himarës. Për mediet, Nano theksoi se shkoi për t’i shprehur ngushëll...
Potestë për tragjedinë e Himarës, turmës i bashkohet edhe Berisha; anëtarët e foltores përplasen me policinë
qindra qytetarë u mblodhën para Ministrisë së Brendshme për të kërkuar dorëheqjen e ministrave Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaro, ndërsa në tubim kanë marrë pjesë dhe deputetë e simpatizantë të PD dhe...
Pronat e Himarës në përqafjen e Kreshnikut me Lulin
Nga Enkel Demi/ Nikollaq Neranxi kishte paguar dikë t’i shkruante një parullë dhe së bashku me punëtorë të kompanisë së tij marshoi në bulevard. Nikollaqi ecte përpara si udhëheqës, punëtoria nga p...