Etiketa: is_tag

Kryeministri holandez, Mark Rutte, jep dorëheqjen pas rënies së qeverisë së koalicionit
Kryeministri holandez Mark Rutte ka dhënë dorëheqjen pas rënies dramatike të qeverisë së koalicionit të tij. Ndërkaq kujtojmë se udhëheqësit e koalicionit të katër partive për dy ditë me radhë ...
Bie qeveria në Holandë, shkak emigracioni
Qeveria holandeze është rrëzuar për shkak të mosmarrëveshjeve midis partive të koalicionit mbi politikat e azilit, sipas raporteve të mediave. Partitë që formojnë qeverinë nuk arritën të gjen...
Rama: Zbulimi i Shell-it në Shqipëri do të ketë rol kyç edhe në Evropë
 “Shoqëria ndërkombëtare energjetike, Shell, ka kryer një zbulim shumë të rëndësishëm në Shqipëri. Mund të jemi në fazën e një zbulimi, i cili jo vetëm që do të ndikojë në të ardhshmen tonë,...
Pas humbjes së Feyenoord në Tiranë, arrestohen 72 persona në Roterdam! Thyen xhama, shkatërruan objekte dhe plagosën 2 policë
Pas humbjes së Feyenoord në finalen e Ligës së Konferencës, policia në Roterdam arrestoi 72 persona sepse shkatërruan trazira në qytet. Policia ndërhyri në zona të ndryshme si në Coolsingel, Hofpl...
Rutte: Nën udhëheqjen e Edi Ramës vendi juaj ka bërë shumë progres.
Kryeministri i Hollandës Mark Rutte u pyet në konferencën  e sotme me gazetarët se çfarë reformash ka bërë Shqipëria, që shteti i tij ndryshoi mendje në pak mua, për të thënë po për çeljen e konfe...
Kryeministri i Holandës pritet me ceremoni, Rama merr premtimin për ‘Po’ në BE
Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në një ceremoni zyrtare, homologun e tij holandez Mark Rutte. Teksa gjithçka ka qenë e organizuar, në nder të kryeministrit holandez, është bërë një prije para...
Kryeministri i Holandës mbërrin sot në Tiranë/ Agjenda
Kryeministri i Holandës Mark Rutte do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku pritet që të rikonfirmojë edhe një herë mbështetjen e Holandës për vendin tonë për hapjen e negociatave ...
Vendimi për Shqipërinë: Parlamenti holandez nis diskutimin për negociatat
Parlamenti holandez sot pasdite ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Ashtu siç ishte parashikuar...
Holanda mbetet skeptike për hapjen e negociatave
  -Rutte: Ende nuk kemi vendosur, të shqetësuar për reformat- Holanda vijon të mbetet skeptike për hapjen e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veri...
Festim Lato, presidenti i vetëshpallur i Çamërisë, është vrarë/ Dëshmon policia e Holandës
Mediat e Holandës shkruajnë se sot në mëngjes është gjetur i vrarë në Nijmegen shtetasi Festim Lato. Shqiptari kishte borxhe të shumta dhe kjo mendohet se është edhe arsyeja e vrasjes apo vetëvras...