Etiketa: is_tag

Çmimet e hidrokarbureve po normalizohen, mund të dalim nga ‘regjimi’ i Bordit: Ibrahimaj, ministre e Financave
Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj në një konferencë për mediat ka bërë publike një bilanc në lidhje me ecurinë ekonomike në vend. Ministrja u shpreh se në 3 mujorin e parë të v...
Amnistia fiskale/ Po vijojmë konsultimet me ndërkombëtarët, nuk bëjmë veprime të nxituara: Ibrahimaj
  Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi se qeveria është ende duke punuar me draftin e amnistisë fiskale. Në një konferencë për mediat, Ibrahimaj u shpreh se është ...
Rritja ekonomike për vitin 2022 ishte 4.84%/. Ibrahimaj bën bilancin e vitit.
Rritja ekonomike në vend për vitin 2022 ishte 4.84%. Kështu u shpreh ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj këtë të premte gjatë një konference për mediat. Ibrahimaj u shpreh se ...
Ibrahimaj: Jemi në rritje ekonomike mbi 4%, më e larta në rajon.
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj në konferencën për shtyp ka bërë bilancin ekonomik për tre mujorin e fundit të vitit. Teksa theksoi se rritja ekonomike e Shqipërisë ka qen...
Kuvend/ Ministre e Financave, Ibrahimaj përplaset me demokratët: ‘Ej zot, ku jetoni?’.
Me debat vijon edhe sot seanca në Kuvend, ku po diskutohet për rishikimin e buxhetit. Debati ka nisur mes ministres së Financave, Delina Ibrahimnajt, deputetes Jorida Tabaku dhe Gazment Bardhi. ...
Qeveria miraton projektbuxhetin 2023, Brahimaj: Amnistia fiskale nuk është parashikuar
Këshilli i Ministrave miratoi sot projektbuxhetin për vitin 2023. Lajmin e dha ministrja e Financave Delina Ibrahimaj, sipas të cilës ky projektbuxhet parashikon konsolidim fiskal duke reduktu...
Ibrahimaj: Gati “paketa e rezistencës 2”, bordi për karburantet duhet ende
Teksa bëri një përmbledhje të ecurisë së ekonomisë së vendit në harkun e 7 muajve, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj konfirmoi se qeveria ka hartuar një paketë të dytë nd...