Etiketa: is_tag

Beqaj merr falas dosjen hetimore/ Gjykata urdhëron SPAK t’i vihen në dispozicion 600 fashikujt
Gjykata e posaçme urdhëron SPAK ti verë në dispozicion fashikujt hetimorë Ilir Beqajt dhe 8 të pandehurve të tjerë në lidhej me koncesion e sterilzimit. Dosja hetimore me 600 fashikuj do i vihe...
Dosja “Sterilizimi”, SPAK i komunikon akuzën ish-ministrit të Shëndetësisë: ‘Shpërdorim detyre’!.
TIRANË- Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj është marrë zyrtarisht i pandehur nga drejtësia për koncesionin e “sterilizimit”. Ai u paraqit mëngjesin e kësaj të hënë në Prokurorinë e Posaçme te...
Beqaj del nga GJKKO: ‘Do të flas herë tjetër!’
Ka përfunduar seanca për vlerësimin e masës së sigurisë ndaj ish ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj. Për gazetarët jashtë GJKKO-së Beqaj nuk pranoi të fliste por tha vetëm “Do flas një herë t...
Ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, paraqitet në gjykatë. Akuzohet për shpërdorim detyre
Ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka mbërritur në Gjykatën e Posaçme mesditën e së hënës. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton se në orën 12:00, do të zhvillohet seanca përr marrjen n...
Beqaj jep dorëheqjen/ Drejtonte Agjencinë për Ndihmat e Huaja. Beqaj: Kam vendosur të mos ankimoj, emri im do të pastrohet nga akuzat!
Pas vendimit të Gjykatës së Posacme, Ilir Beqaj ka dhënë dorëheqjen nga detyra e drejtorit të Agjencisë Shtetërore të Programimit Strategjik dhe Koordinimit të Ndihmës. Kjo agjenci ishte në var...
SPAK, masë sigurie për Ilir Beqajn: Detyrim paraqitjeje dhe ndalim i daljes jashtë shtetit
GJKKO, me kërkesë të SPAK, ka vendosur një masë sigurie ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqja. Ai akuzohet për shpërdorim detyre kryer në bashkëpunim. Ndaj Beqjas është vendosur “De...
Sulmohet me gurë makina e ish-ministrit të Shëndetësisë, Beqja (Foto)
Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në Tiranë. Makina e ish-ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqja- tani deputet i Kuvendit,  është goditur me gurë nga një person rreth të dyzetave. Sulmi ndaj...