Etiketa: is_tag

Presidenti Trump Emëron Ekipin e Ri të Mbrojtjes Ligjore të Impeachmentit
JOEL B. POLLAK Ish Presidenti Donald Trump emëroi një ekip të ri ligjor të Dielën për të paraqitur mbrojtjen e tij në gjyqin e impeachmentit të Senatit aktualisht në proces, pasi disa anëtarë t...
Thyen premtimin e ‘Unitetit’, Joe Biden mbështet impeachmentin e Trump
JOEL B. POLLAK   Presidenti Joe Biden hodhi mënjanë zotimin e tij inaugurues për të kërkuar "unitet", duke deklaruar të hënën në mbrëmje se gjyqi i Senatit për fajësimin e ish-President...
Zyrtari i Sigurisë Kombëtare do të largohet pas dëshmisë së impeachmentit
Zyrtari i Sigurisë Kombëtare i cili ishte dëshmitari kryesor i impeachmentit të Trump për Demokratët do të shkarkohet, thonë raportimet Shtëpia e Bardhë po peshon planet për të shkarkuar një zyrt...
Donald Trump falënderon ‘luftëtarët e pabesueshëm’që qëndruan me të përmes Impeachmentit të ‘shtrembër’
  Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump mbajti një fjalim para kombit të enjten duke festuar lirimin nga akuzat e gjyqit të tij të impeachmentit një ditë më parë, duke e quajtur...
URGJENT/ Donald Trump lirohet edhe nga akuza e dytë e impeachmentit
Presidenti Trump ësht liruar edhe nga akuza e dytë e impeachmentit: Pengimi i Kongresit. Senati, në gjyqin e impeachmentit, ka vendosur me 53 vota në favor të Trump dhe 47 kundër tij. Presid...
Senati voton kundër dëshmitarëve shtesë të impeachmentit, hap rrugën për pafajësinë e Trumpit
Nga: JOSHUA CAPLAN Senati të Premten votoi kundër një mocioni për të lejuar dëshmitarë shtesë të dëshmojnë si pjesë e gjykimit të dhomës së sipërme për impeachmentin, duke siguruar kështu një p...
Republikanët, me votë të lëkundshme, i hapin rrugë pafajësisë së Trump.
(FOTO: Lamar Alexander deklaron se është kundër dëshmitarëve në gjyqin për impeachment)/  Republikanët me vote të lëkundshme dalin kundër dëshmitarëve të impeachmentit, duke i hapur rrugë pafaj...
Trump: “Kam besim të madh” tek Republikanët dhe “disa Demokratë” në votat e impeachmentit
Nga: IAN HANCHETT Gjatë një pjese të një interviste të dhene në transmetimin e së enjtes në emisionin "Fox News @ Night të Fox News Channel", Presidenti Trump deklaroi se ai ka "besim të madh t...
Impeachmenti/ ‘GAME OVER!’, deklaron Trump!
Si plaku Bolton, edhe videot e Schiff, dalin në mes të gjyqit për impeachment të Senatit Një varg videoklipesh të dala rishtas të ish-këshilltarit të sigurisë kombëtare John Bolton nxiti Pres...
Profesori Dershowitz i Harvardit nuk gjen arsye për impeachment ndaj Trump.
Profesori i Shkollës Juridike të Harvardit, Alan Dershowitz, duke ofruar një mbrojtje konstitucionale të gjallë të Presidentit Trump në gjyqin e tij për impeachment të Senatit të hënën në mbrëmje, i...