Etiketa: is_tag

Pronari i që i la qentë të vdesin lidhur jashtë shtëpisë kur iku nga ‘Irma’, do të ndiqet penalisht
Një pronar i pas shpirt e la qenin e tij në një kolibe jashtë shtëpisë dhe u nis që të mbrohej për  vete nga uragani ‘Irma, mund të ndiqet penalisht. Zyrtarët e kujdesit për kafshët, shpëtuan 4...
UPDATED/ Irma: Tetë persona të vdekur në shtëpitë e kujdesit të të moshuarve, ku mungoi energjia, gjenden të vdekur në Florida.
Tetë persona që qe ndodheshin ne shtepite e kujdesit për të moshuarit në Florida që mbeten pa energji për disa ditë, u gjetën të vdekur. Kryetari i Bashkisë i qarkut Broward, Mayor Barbara Shar...
Një në katër shtëpi në Florida Keys është ‘shkatërruar’ nga Irma. Presidenti Trump nesër në Florida.
Të evakuarit nga uragani Irma po kthehen në shtëpi, në skenën ku ka ndodhur shkretimi në Florida Keys. Ata ndodhen para një fakti tashmë të raportuar dhe të prekshëm se një e katërta e shtëpive ja...
Pas katastrofës: Banorët e Florida-s kthehen në shtëpi me frikë për 10.000 që refuzuan të largohen. FOTO.
Vala masive 10 këmbë që mbuloi rrugët dhe ndërtesat dhe e ndau Florida Keys nga kontinenti, zbriti në Tampa. Uragani Irma ka degraduar deri në fuqinë e një stuhie tropikale, por është akoma e r...
Florida nis operacionin e madh të asistencës pas uraganit Irma.
Ekipet e ‘kërkimit dhe shpëtimit’ në Florida janë bërë gati që të zgjasin afatin  punës natë e ditë për të zbuluar sa është shtrirë dëmi i shkaktuar nga Uragani Irma. Stuhia e fuqishme është do...
Presidenti Donald Trump do të shkojë “shumë shpejt” në Florida
Presidenti Donald Trump ka thënë se ka planifikuar të udhëtojë për në Florida "shumë shpejt". "Shpresoj se atje nuk ka shumë njerëz në rrugë" tha ai duke folur për Uraganin Irma, të cilin e qua...
Tre të vdekur deri tani nga Uragani Irma në Florida
Një zëvendës- sherife është mes tre personave që u vranë nga goditja e uraganit Irma në Florida Ndihmëssherifja Julia Bridges, 42 vjeç, vdiq nga një goditje në kokë teksa ngiste makinwn në qark...
I FUNDIT/ IRMA DEGRADON NË STUHI TË KATEGORISË 3
Irma ka degraduar në stuhi të kategorisë tre, njofton Qendra e Stuhive në Shtetet e Bashkuara Shpejtësia e erërave është ulur në 193 km/h (120mph) nga 209km/h (130mph). Megjithatë, Qendra pa...
Presidenti Trump urdhëron rreth 1,000 trupa dhe dy luftanije në roje përballë Irma-s
Presidenti Donald Trump ka stacionuar rreth 1,000 marinsa në dy luftanije të Shteteve të Bashkuara në gatishmëri për stuhinë Irma në Florida. Marinsat dhe Detarët do të sigurojnë mbështetje log...
Tufani Irma godet fort Amerikën. Stuhi masive zbarkojnë në Florida. VIDEO
Pjesë të qytetit të Miami ndodhen nën ujë, teksa tufani Irma i drejtohet Floridas, duke shkaktuar stuhi gjatë gjithë jugut të shtetit. Kategoria katër e stuhisë me mbëhtetje nga erëra të fuqish...