Një zëvendës- sherife është mes tre personave që u vranë nga goditja e uraganit Irma në Florida

Ndihmëssherifja Julia Bridges, 42 vjeç, vdiq nga një goditje në kokë teksa ngiste makinwn në qarkun Hardee, që ndodhet në lindje të Sarasota. Tragjedia e saj ndodhi të Shtunën.

Ajo po udhëtonte me makinë për në shtëpi për të marrë furnizime pas pune,  kur u përplas, tha sherifi Arnold Lanier.

Ishte mama e një djali të ri dhe kishte punuar në departamentin e sherifit për 13 vjet.

Një tjetër,  shofer, i cili gjithshtu ishte në rrugën e kthimit nga puna, u vra.

I treti që u vra fatakisht, ishte një burrë që vdiq të Shtunën, afër Key West kur makina e tij u përplas te një pemë, sipas zyrës së Sherifit të qarkut Monroe.

Veritas.com.al/